Drogi kandydacie do bierzmowania,
zbliżamy się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Będzie on udzielony we wtorek 7 maja o 18.30 przez ks. bp Rafała Markowskiego. W związku z tym powinieneś:

dostarczyć metrykę chrztu świętego
dokument podstawowy, bez niego Kościół nie może udzielić Ci bierzmowania. Otrzymasz go w parafii miejsca twojego chrztu. Metrykę najlepiej dostarczyć po Mszach niedzielnych do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii. Metryki muszą być dostarczone najpóźniej do środy 24 kwietnia.

zgłosić świadka bierzmowania
zaleca się by był nim ojciec/matka chrzestny. Powinien to być wierzący i praktykujący katolik, sam będący już u bierzmowania. Jeśli rodzic chrzestny nie spełnia warunków, kandydat wybiera inną osobę (nie może być rodzic biologiczny). Imię i nazwisko świadka zgłaszamy do końca marca drogą mailową do osoby prowadzącej twoje comiesięczne spotkania formacyjne.

W dniu 25 kwietnia nie będzie już indywidualnych spotkań (skrutiniów), ale wszyscy przychodzimy na próby do bierzmowania.

Daty i godziny prób:

24 kwietnia (śr), kościół górny – godz. 19.30
25 kwietnia (czw), kościół górny – godz. 19.30
6 maja (pon), kościół górny – godz. 19.30

7 maja (wtorek) bierzmowani razem ze swoimi świadkami przychodzą najpóźniej na godz. 18.00 do kościoła górnego i zajmują wcześniej wyznaczone miejsca. (Na wcześniejsze próby świadkowie nie przychodzą).

I. Klasy III GIM
Indywidualne spotkania (tzw. skrutinia) dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III GIM i klas licealnych w roku szkolnym 2018/2019 odbywają się w następujące czwartki lub środy roku:

GRUPA 1 (czwartki)
15 listopada,
13 grudnia,
24 stycznia 2019,
21 lutego,
14 marca,
25 kwietnia, – próba w kościele

GRUPA 2 (środy)
21 listopada,
12 grudnia,
23 stycznia,
20 lutego,
20 marca,
24 kwietnia,

Wszystkie spotkania prowadzone są w wyznaczonym miejscu i określonym czasie dla każdego z kandydatów. Skrutinia prowadzą osoby duchowne.

Poza indywidualnymi skrutiniami, odbywają się jeszcze spotkania wspólnotowe całej grupy. W roku szkolnym 2018/2019 przypadają na dni:
16 listopada (pt) o 19.00 w kościele górnym
15 marca (pt) o 19.00 w kościele górnym

II. Klasy VIII SP
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP w roku szkolnym 2018/2019 odbywają się w następujące środy roku w kościele dolnym św. Małgorzaty DM w Łomiankach o 19.30, ul. Warszawska 121:
12 grudnia
23 stycznia

Pytania w sprawach związanych z bierzmowaniem: sacharczukkrystian@gmail.com