LITURGIE I NABOŻEŃSTWA

PORZĄDEK NIEDZIEL I UROCZYSTOŚCI:

7.00 – Msza Święta
8.30 – Msza Święta
10.00 – Suma parafialna
11.30 – Msza Święta z udziałem dzieci
13.00 – Msza Święta z sakramentem Chrztu Świętego
17.15 – Nabożeństwo czerwcowe
18.00 – Msza Święta
20.00 – Msza Święta

PORZĄDEK DNIA POWSZEDNIEGO:

7.00 – Msza Święta
17.00 – Msza Święta
18.30 – Msza Święta (w soboty z formularza niedzielnego)

SAKRAMENT POJEDNANIA

Sakrament pojednania sprawowany jest w dni powszednie oraz w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

KANCELARIA PARAFIALNA

GODZINY OTWARCIA KANCELARII PARAFIALNEJ:
PN. – CZW.: 10.00 – 12.00/16.00 – 18.00
PT: 10.00 – 12.00/17.00 – 19.00

 

 

W SOBOTY, ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI KANCELARIA NIECZYNNA
TELEFON DO KANCELARII: (022) 751 10 04, 884 884 325
(Telefony czynne w godzinach pracy kancelarii)

lomiankiparafia@gmail.com

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA , 17 październik 2021 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła. Za tydzień, 24 października będziemy przeżywać Niedziele misyjną pod hasłem: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz.4, 20). Z tej okazji będziemy gościć młodych wolontariuszy z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy opowiedzą nam o swoim doświadczeniu pracy w Etiopii. Po każdej Mszy Świętej młodzież z Oratorium Sióstr Salezjanek poprowadzi kiermasz misyjny z którego dochód zostanie przekazany na misje sióstr Salezjanek w Etiopii.
2. We wtorek, 19 października przypada 37. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętajmy o tej rocznicy nie ustając w modlitwach o rychłą kanonizację Księdza Jerzego Popiełuszki.
3. Zapraszamy do zgłaszanie wypominek za zmarłych. Przypominamy, że przez cały listopad będziemy modlić się codziennie za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia: w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 17.00 , a w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 18.00
Modlitwa za zmarłych prowadzona jest również w ciągu całego roku: w każdy piątek podczas Mszy Św. za zmarłych o godz. 9.00 oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Wypominki za zmarłych są czytane również w każdą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00.
4. Dzisiaj rozpoczyna się XVI-te Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Naszą parafię będą reprezentowały podczas Synodu trzy osoby.
5. Rozpoczynamy drugi etap inwentaryzacji cmentarza. Na niektórych grobach pojawią się kartki z informacjami. Zapraszamy dysponentów oznaczonych grobów do kancelarii parafialnej.
6. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, jest już z książka intencji mszalnych na nowy rok 2022. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy.