Nie lękajcie się, Bóg jest miłością!

W dniach 20-22 maja, w Popowie, w ośrodku wypoczynkowym Caritasu , odbyły się rekolekcje Domowego Kościoła. W spotkaniu wzięło udział 52 osoby, w tym kręgi z Lipkowa, Izabelina i Łomianek. Spotkanie zorganizowali Edyta i Krzysztof Skroccy, para łącznikowa DK dla rejonu Kampinos.  Opiekę duchową i nauczanie poprowadził Ks. Paweł Konarski- wikariusz Parafii Świętej Małgorzaty  w Łomiankach. Tematem konferencji był lęk i praca rozwojowa z lękiem, jako proces niezbędny w dążeniu do osiągniecia  pełni dojrzałości chrześcijańskiej.  Efektem tej żmudnej pracy nad sobą będą pokój, radość i miłość, jako owoc  wewnętrznej integracji duchowej i emocjonalnej.  Dzięki temu staniemy się wolnym człowiekiem, w pełni gotowym do podjęcia odpowiedzialności za życie swoje i otaczających nas bliskich. Ostatecznie tym do czego wszyscy dążymy, jest doświadczenie  Bożej miłości, która jako jedyna ma moc uwalnia nas z największych traum i lęków.

Miłości – która zamieni nasze rany w perły i pozwoli nam wreszcie żyć! 

W czasie zakończenia uczestnicy wyrazili swoją wdzięczność Edycie i Krzysztofowi Skrockim  za trud organizacji wydarzenia.  Podkreślając znakomitą organizację dziękowali za doświadczenie wspólnoty  żywego kościoła i inspirujące rozmowy i spotkania. Poruszające świadectwa i możliwość wspólnej modlitwy po czasie pandemii, było ogromną radością i umocnieniem w wierze dla całej wspólnoty Domowego Kościoła. Mamy nadzieję, że  wiosenne spotkania w Popowie staną się już tradycją w kalendarzu naszej małżeńskiej formacji parafialnej.  

Zobacz również

Triduum Paschalne

Rozpoczynamy TRIDUUM PASCHALNE, podczas którego będziemy celebrować mękę, śmierć i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Read More »