Cantores Sanctae Margaretae

Nasz chór parafialny, miał zaszczyt uczestniczyć w pięknej uroczystości, która zgromadziła ponad 500 artystów związanych z muzyką i śpiewem liturgicznym z obu warszawskich diecezji.

8 października, 2022 roku kardynał Kazimierz Nycz, przewodniczył w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w uroczystej Mszy Świętej, która była kulminacyjnym punktem programu Pielgrzymki Dziękczynnej chórów, scholi liturgicznych, organistów i muzyków kościelnych do grobu bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W wydarzeniu, którego organizatorami były Federacja Caecilianum i Komisja Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej, wzięło udział 28 chórów,
(ok. 500 śpiewających osób): organistki i organiści, dyrygenci, kompozytorzy – słowem muzycy kościelni. Naszą parafię św. Małgorzaty w Łomiankach reprezentował chór Cantores Sanctae Margaretae.

Na zakończenie Eucharystii przedstawiciel chórów poniósł w procesji świecę (wotum dziękczynne za dar beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego) ufundowaną przez chóry i organistów, którą umieszczono przy grobowcu błogosławionego kard. Wyszyńskiego.
W tym czasie wszystkie chóry odśpiewały hymn beatyfikacyjny Soli Deo – Jedynemu Bogu pod dyrekcją naszego parafialnego organisty i dyrygenta Jana Królaka.

Każdy chór biorący udział w pielgrzymce otrzymał z rąk kard. Kazimierza Nycza specjalny dyplom jako pamiątkę uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

Ostatnim akcentem pielgrzymki było wspólne odśpiewanie Gaude Mater Polonia pod Kolumną Zygmunta III Wazy, co spotkało się z zainteresowaniem warszawiaków i obecnych na Starówce turystów.