Twoimi ścieżkami Panie…

– Nasze życie jest wędrówką, a celem tej wędrówki jest niebo. Niech ta pielgrzymka będzie pomocą, aby wybierać piękno, dobro, prawdę i chodzić Twoimi ścieżkami, Panie Jezu – powiedział ks. Paweł Konarski pobłogosławiwszy parafian wyruszających w tegorocznym XXII Marszu Patriotycznym do Palmir. 

2 listopada br. zgromadzeni wyruszyli spod kościoła pw. św. Małgorzaty o godz. 16. Pierwszym przystankiem był pomnik papieża Jana Pawła II i pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy ICDS. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy uczestnicy pomaszerowali w stronę Dziekanowa, gdzie przywitał ich nowy proboszcz dziekanowskiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Rodzin – ks. Sławomir Hermanowicz.

Następnie czerwonym szlakiem skrajem puszczy przybyli do Sadowej, w której dołączyły nowe rodziny. Kolejne kilometry trasy wiodły przez puszczę, szlakami czerwonymi do Mogilnego Mostku, a potem już do samego celu – miejsca pamięci narodowej w Palmirach. Tam wędrujących przywitał sam proboszcz ks. Dariusz Kosk. Po zapaleniu zniczy i odmówieniu modlitwy na uczestników czekała niespodzianka – pizza i upominki dla najmłodszych.

W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Towarzyszyła im radosna atmosfera, a wspólne śpiewy i rozmowy oraz modlitwa w drodze, wraz z niesionymi w sercu intencjami, pozostaną w sercach idących jeszcze długo. Jak podkreślają, było to niezapomniane i wyjątkowe wydarzenie. 

Trud 13-kilometrowej nocnej wędrówki, szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego, został w szczególny sposób ofiarowany w intencji, chorego na nowotwór, ks. Jacka Siekierskiego.

Uczestnicy marszu składają serdeczne podziękowania Wspólnocie Rycerzy Kolumba – organizatorowi marszu oraz Starostwu Powiatu Warszawsko-Zachodniego – patronowi i sponsorowi. Patronat medialny: Łomianki.info.

Zobacz również

Dzień Zaduszny

Co wiemy o Dniu Zadusznym? Czy czyściec to męki czy dar Boży? Jak możemy pomóc duszom czyśćcowym?

Read More »