Bóg mówi do mnie codziennie

Wyjazd integracyjno-formacyjny dla małżeństw z Domowego Kościoła podrejonu Kampinos, 
Kanie Helenowskie 2023

„Z pokorą stań przed Panem swym,
A On powiedzie cię dalej i dalej,
A On będzie z tobą szedł.”

W dniach 21-23 kwietnia w Ośrodku Rekolekcyjnym im. św. Jana Pawła II w Kaniach Helenowskich , odbyły się rekolekcje dla kręgów Domowego Kościoła z podrejonu Kampinos, w których wzięły udział małżeństwa z Łomianek, Izabelina, Kazunia i Lipkowa. Organizatorami – podobnie jak w zeszłym roku – byli Edyta i Krzysztof Skroccy z parafii Świętej Małgorzaty w Łomiankach. Opiekunem duchowym był ksiądz Filip Augustyniak. Tematem tegorocznych rekolekcji było pogłębienie tej prawdy, że „Bóg mówi do mnie codziennie” – na różne sposoby Uczestnicy otrzymali praktyczne wskazówki jak rozpoznać głos Boga w swoim życiu.
Do Kań przyjechało 20 małżeństw, niektóre wraz z dziećmi, które na czas zajęć rekolekcyjnych miały zapewnioną opiekę Diakonii Wychowawczej.
Na zakończenie rekolekcji uczestnicy z ogromną wdzięcznością dla Edyty i Krzysztofa podkreślali bardzo dobrą organizację, trafny dobór tematu oraz znakomitą atmosferę.. Dziękowali za czas modlitwy i adoracji, spotkania ubogacające świadectwem wiary, niezwykłe chwile zatrzymania w pięknych okolicznościach przyrody, rozmowy w kuluarach i w czasie przerw kawowych. W sposób szczególny dziękowano również Księdzu Filipowi za osobiste świadectwo, otwartość, humor oraz konkretne, inspirujące i pełne wiary konferencje.
Uczestnicy rekolekcji wyjeżdżali ubogaceniduchowo, z konkretnymi postanowieniami i usystematyzowaną wiedzą na temat modlitwy osobistej. Ksiądz Filip dziękował za ciepłe przyjęcie, czas wspólnej modlitwy i osobistej adoracji oraz poruszające świadectwa żywej wiary. „To wszystko, czego tutaj doświadczyłem, osobiście mnie umacnia na mojej kapłańskiej drodze. Czuję się bardzo zmotywowany i osobiście umocniony.” – powiedział na zakończenie rekolekcji ksiądz Filip Augustyniak.
Na koniec dla Edyty i Krzysztofa Skrockich został odczytany wiersz wyrażający wdzięczność uczestników:
„Nasze gołąbeczki z Łomianek wspaniałe znów nam ogarnęły rekolekcje małe!
To już jest tradycja i sprawa nie mała, że się po raz drugi grupa tak pięknie zebrała!
Widać bardzo ludziom oferta pasuje, nie tylko żołądek, lecz ducha buduje.
Dzięki Wam, kochani, za te dobre chwile, za Wasz trud, wysiłek, bo łask z tego tyle!
Wszyscy uczestnicy szczerze wniebowzięci, modlitwą i słowem do głębi przejęci!
Wrócimy do domów tak ubogaceni, że jak Jezus mówi: będziem solą ziemi!
Niech Wam, gołąbeczki, Pan Bóg błogosławi, niech Was Matka Boża w posłudze prowadzi!
Niech Was wszyscy Święci co dzień opiekują, wszak w Waszych osobach następców szykują!”
Bóg zapłać!
Dziękujemy za doświadczenie wspólnoty żywego Kościoła
Czekamy na kolejne rekolekcje w Wami!

Zobacz również

Bóg mówi do mnie codziennie

Wyjazd integracyjno-formacyjny
dla małżeństw z Domowego Kościoła podrejonu Kampinos, 
Kanie Helenowskie 2023

„Z pokorą stań przed Panem swym,
A On powiedzie cię dalej i dalej,
A On będzie z tobą szedł.”

Read More »