Droga Krzyżowa

Tradycyjnie w ostatni piątek Wielkiego Postu przeszliśmy ulicami Łomianek odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Rozważania kolejnych stacji przygotowali i odczytali członkowie parafialnych wspólnot oraz dzieci przygotowujące się do I komunii św. i ich rodzice.
Nabożeństwo rozpoczęło się o 19.00 pod naszym parafialnym kościołem. Następnie w skupieniu, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej, przeplatane tajemnicami bolesnymi różańca i pasyjnymi pieśniami przeszliśmy ul. Warszawską i ul. Ogrodową do Kiełpina, tam gdzie kiedyś stał pierwszy łomiankowski kościół, a obecnie znajduje się diecezjalny Dom Księży Emerytów.
Dyrektor domu, ks. Marek Kiliszek, przywitał nas w imieniu jego rezydentów, także tych przykutych chorobą do łóżek i złożył wszystkim życzenia dobrego przeżycia świętego Triduum i Świąt Paschalnych.
Ks. proboszcz Dariusz Kosk prowadził modlitwę parafian i na jej zakończenie udzielił wszystkim uczestnikom błogosławieństwa, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia, zwłaszcza służbom mundurowym, które zabezpieczyły nasze przejście i komunikacji miejskiej, która podstawiła autobus, by zawiózł uczestników z powrotem do kościoła.
Zobacz również

Boże Ciało

„Nie zostawię Was sierotami, ale będę z Wami aż do skończenia świata”. Boże Ciało A.D. 2023 w parafii św. Małgorzaty w Łomiankach

Read More »