KS. PROBOSZCZ JACEK SIEKIERSKI

Przyszedł do nas z samego serca stolicy, z królewskiego Krakowskiego Przedmieścia.  5 lat temu, w 2017 roku, Rektor akademickiego kościoła św. Anny, ksiądz Jacek Siekierski, został proboszczem naszej parafialnej wspólnoty w Łomiankach. Na powitanie, ówczesny Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski ofiarował nowemu duchowemu gospodarzowi z najlepszymi życzeniami, historyczną, zabytkową mapę Łomianek, którą do dzisiaj można oglądać w parafialnej kancelarii, przy ulicy Warszawskiej.

W dzień tej rocznicy, chcemy podziękować naszemu Proboszczowi, za wszystko co zrobił, i co robi dla naszej wspólnoty. Za to że jest. Jesteśmy dumni z naszego proboszcza. Dziękujemy za jego serce i troskę nie tylko o kwestie materialne, ale przede wszystkim za jego zaangażowanie w aktywizowanie parafialnych wspólnot i pomysły na nowoczesną ewangelizację dzieci i młodzieży. Nowe schody, nowe organy, nowe drzwi do kościoła, stara organistówka, zamieniona w elegancką kawiarnię. Nowe podłogi w dolnym i górnym kościele, eleganckie łazienki. Remont plebanii i salek dolnego kościoła, a na końcu dzieło, dzięki któremu Łomianki stały się znane na całą Polskę. Do życia powołał Fundację św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy, której miesiąc temu, wojna na Ukrainie postawiła wyzwanie, którego nikt nie spodziewał.

Przy Fundacji powstało Centrum Pomocy Ukrainie, wspaniała inicjatywa ludzi dobrej woli, którzy pod przewodnictwem ks. Jacka, już od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, niosą pomoc bliźniemu.

Bezinteresowna, ofiarna praca wyzwoliła w ludziach to co najlepsze i pozwoliła uaktywnić się talentom, o których istnieniu nawet nie wiedzieli. Stała się też aktywizatorem dla tych, którzy myśleli, że nie mogą się już na nic przydać lub, że nic nie potrafią. To tu w Centrum dowiedzieli się jak błędne było ich myślenie i jak wielkie dary posiadają.

Podziemia Kościoła przeszły lifting na potrzeby magazynu i po niecałym miesiącu zaczęły wyglądać jak profesjonalna hurtownia.

Codziennie 140 osób zapisanych na dyżury i około 80 uczniów tutejszych szkół przyjmuje i wydaje tu żywność, odzież, środki czystościowe, pampersy, kosmetyki, leki, zabawki, wózki itd.

Wśród nich kręci się ksiądz Jacek. Cały czas na telefonie, albo w działaniu. Koordynuje, deleguje zadania, motywuje swoją obecnością do działania zespół ludzi, który idą za nim jak ewangeliczne owce za swoim pasterzem.  Na co dzień w tym dziele pomagają mu Wikariusze; Ksiądz Sławek, Filip, Paweł, Mateusz, oraz rezydent, Ksiądz Stefan.  Tatiana, i dwie panie Zosie, które gotują i karmią naszych pasterzy na przykościelnej plebanii, która jest sercem i maszynownią tego całego dzieła.

Ksiądz Jacek jest też miłośnikiem sztuki i kultury. Na co dzień jest mecenasem chóru Parafialnego, i  opiekunem wspólnot Domowego Kościoła. W styczniu zaprosił z kolędowaniem do nas znaną Hankę Rybkę z zespołem, zamieniając wnętrza naszego kościoła w klimatyczną salę koncertową wypełnioną mimo czasu pandemii po brzegi słuchaczami. Na co dzień współpracuje z naszymi lokalnymi artystami, starając się wnieść w „trudną „ estetycznie przestrzeń naszego kościoła powiew” lekkości”  i artystycznego smaku. Jego pasją jest ogrodnictwo. W spiżarni na plebani są zapasy przetworów z ogrodowej szklarni, a teren wokół kościoła kwitnie na wiosnę pięknymi krzewami i kwiatami. W codzienności pracowity, ofiarny, gotowy do poświęceń. Przez ostatnie półtora roku był najbliższym opiekunem Księdza Tadeusza, któremu przez ostatni rok codziennie towarzyszył, wożąc go na chemioterapię.

Mało kto wie, że jest autorem projektu pięknego relikwiarza Św. Rity, wykonanego w pracowni Akademii Sztuk Pięknych na okoliczność wprowadzenia jej relikwii do naszej wspólnoty. Jest z niego bardzo dumny.

7:00, 8:30, 10:00 (suma parafialna)
11:30 (Msz. święta z udziałem dzieci)
13:00( Msz. Święta z sakramentem Chrztu Świętego)
DNI POWSZEDNIE
( w soboty z formularza niedzielnego)

SPOWIEDŹ

Sakrament pojednania sprawowany jest w dni powszednie oraz w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

kancelaria parafialna

PN-CZW.: 10.00-12.00/16.00-18.00
PT: 10.00-12.00/17.00-19.00

W SOBOTY, ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI KANCELARIA NIECZYNNA