Ogłoszenia

17 września 2023 roku
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
1. „Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?”. To pytanie, postawione niegdyś przez Piotra, nigdy nie straciło na aktualności. Tym bardziej aktualna jest odpowiedź Jezusa: przebaczać trzeba zawsze i bez stawiania warunków. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, by miłość Boga uzdrowiła nasze serca i uzdolniła nas do pójścia za Jego słowem.
2. Obchodzimy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu – modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy przekazują nam informacje z kraju i ze świata modląc się, by czynili to w sposób rzetelny, uczciwy i przekazywali prawdę. Pamiętamy również, że przypada dziś także rocznica zdradzieckiej napaści Sowietów na Polskę.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży;
– we czwartek święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty, dzień imienin naszych księży Mateuszów – ogarnijmy ich naszą modlitwą, by posługa w Winnicy Pańskiej była ich radością a łaska Pańska ich otaczała;
– w piątek z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta za wstawiennictwem Świętej Rity w intencjach Jej poleconych o godz. 17.00;
po Mszy Świętej o godz. 18.30 do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
4. W poniedziałek i we wtorek w górnym kościele o godz. 19.30 rozpoczną się przygotowania do uroczystości I Komunii Świętej. Na spotkania są zaproszeni rodzice i opiekunowie dzieci wg następującego planu:
w poniedziałek – rodzice dzieci ze szkoły nr 1 i tych dzieci, które uczęszczają do szkół poza naszą parafią;
we wtorek – rodzice dzieci ze szkoły nr 3 i szkoły dwujęzycznej;
5. W najbliższy wtorek, nasz chór parafialny wznawia swoją regularną działalność. Osoby, które czują pasję do muzyki i pragną poszerzyć swoje zainteresowania i umiejętności, serdecznie zapraszamy. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy do Panów, których niestety w naszym Chórze brakuje. Znajomość nut nie jest wymagana. Próby będą odbywały się w każdy wtorek o godzinie 19:15 w salce parafialnej (wejście od ul. Wiosennej). Szczegóły u pana Jana organisty.
6. Ksiądz Paweł zaprasza ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkania formacyjne w sobotę:
Godz. 9.00 kandydaci i ministranci młodsi
Godz. 10.00 ministranci starsi
Siostra Joanna zaprasza dziewczynki i chłopców na spotkania scholii dziecięcej, które odbywają się w niedzielę o godz. 10.00 w salce Soli Deo.
7. W przyszłą niedzielę, 24 września, o godz. 11.00 na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne dla upamiętnienia 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Łomiankami, 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zestrzelenia samolotu Sił Powietrznych USA niosącego pomoc walczącej Warszawie. Z tej to racji o godz. zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny z błaganiem o dar pokoju i miłosierdzie dla poległych w Jej obronie.
8. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, dzieciom i młodzieży radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i wszystkim opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

10 września 2023 roku
X
XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  

1. Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie, do którego wzywa On nas w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. W tym tygodniu prośmy o dar wprowadzania słowa Jezusa w życie i gotowość do zmiany naszego życia.

2. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny polecając Bogu przez ręce Maryi wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy przybory szkolne uczniom rozpoczynającym przygodę ze szkołą.

3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie kleryka V roku WMSD Bartka Szymańskiego, który przybył na praktyki duszpasterskie. W czasie swojego pobytu w naszej parafii będzie uczestniczył w katechezie oraz w spotkaniach parafialnych grup modlitewnych konfrontując teorię z praktyką życia parafialnego. Ogarnijmy go naszą modlitwą, by czas seminarium dobrze przygotował go pracy w Winnicy Pańskiej.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– we wtorek z racji n a 13-ty dzień miesiąca w rocznicę objawień MB w Fatimie zapraszamy na różaniec fatimski  połączony z procesją dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 17.00 w intencji pokoju w ludzkich sercach i na świecie;

– we czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; jak co roku, 14 września o godz. 16.00, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne na Cmentarzu–Mauzoleum w Palmirach ustanowione przez Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa, upamiętniające kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej i ofiary niemieckich egzekucji w Puszczy Kampinoskiej.

w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.30 do godz. 21.00 wstawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;

5. W sobotę 16 września o godz. 15.00, ksiądz Paweł, zaprasza lektorów, ministrantów i kandydatów naszej parafii na spotkanie przy grillu, które rozpocznie rok formacyjny. Wszyscy chłopcy, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej są również serdecznie zaproszeni.

Zapraszamy także chętne dziewczynki do śpiewania w scholi dziecięcej. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Więcej informacji u s. Joanny, salezjanki.

6. Wspólnota Domowego Kościoła z naszej Parafii poszukuje małżeństwa, które formowało się już w przeszłości w kręgu Domowego Kościoła i chciałoby kontynuować formację w jednym z kręgów z naszej Parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.

7. W czasie wakacji została odnowiona figura Matki Bożej przy domu sióstr salezjanek. Serdecznie dziękujmy s. Małgorzacie Łukawskiej, która podjęła się jej
renowacji oraz wszystkim osobom, które przekazały na ten cel ofiarę
pieniężną. Niech piękno tej figury pomaga nam zatrzymywać się przy
Niepokalanym Sercu Maryi i powierzać Jej wszystkie nasze intencje.
Dzięki temu, że siostry salezjanki własną pracą dokonały konserwacji,
zaoszczędzone środki finansowe w wysokości 3000 złotych, mogą być przeznaczone na wsparcie misyjnej działalności Stowarzyszenia Vides, prowadzonego przez siostry. Wszystkim
ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, dzieciom i młodzieży radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i wszystkim opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

03 września 2023 roku
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Zgromadziliśmy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem tego, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd. Stajemy jednak przed ołtarzem, prosimy, aby nam Bóg przebaczył i dał siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża.
2. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz.13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa a w kruchcie kościoła wolontariusze Caritas kwestują na rzecz osób objętych pomocą Caritasu. Za każdy dar z serca Bóg zapłać.
3. W związku z zakończeniem wakacji, powróciliśmy do odprawiania Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli w dni powszednie są one odprawiane o godz. 7.00, 17.00 i 18.30 oraz w piątek o godz. 9.00. W nadchodzących miesiącach w związku z przybyciem do naszej parafii ks. Mateusza Nerlo, neoprezbitera, są wolne intencje mszalne. Pamiętajmy w modlitwie wspólnotowej podczas Mszy Świętej o zmarłych wypraszając im Boże miłosierdzie ale również o żyjących polecając ich łaskawości Boga i Świętych Patronów.
4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny polecając Bogu przez ręce Maryi wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy przybory szkolne uczniom rozpoczynającym przygodę ze szkołą.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.30 wszystkich mężczyzn i nie tylko zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową;
– w piątek święto Narodzenia NMP; po Mszy Świętej o godz. 18.30 do godz. 21.00 wstawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
6. Od poniedziałku kancelaria czynna w zwykłych godzinach tj. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 a w piątek 10.00-12.00 i 17.00-19.00.
7. Wspólnota Domowego Kościoła z naszej Parafii poszukuje małżeństwa, które formowało się już w przeszłości w kręgu Domowego Kościoła i chciałoby kontynuować formację w jednym z kręgów z naszej Parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
8. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, dzieciom i młodzieży radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i wszystkim opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

27 sierpnia 2023 roku
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie podzielić się z nami Bóg.
2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowo mianowanego wikariusza naszej parafii księdza Mateusza Nerlo wyświęconego w tym roku. Dziś odprawi on Mszę Świętą Prymicyjną połączoną ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 13.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ogarnijmy go modlitwą, by rozwijały się w nim talenty i zdolności duszpasterskie ku pożytkowi i radości całej naszej wspólnoty.
3. W związku z powiększeniem się składu duszpasterskiego w naszej parafii, od 1-szego września powracając do godzin Mszy Świętych codziennych tj. o godz. 7.00, 17.00 i 18.30 są wolne intencje mszalne. Pamiętajmy w modlitwie wspólnotowej podczas Mszy Świętej o zmarłych wypraszając im Boże miłosierdzie ale również o żyjących polecając ich łaskawości Boga i Świętych Patronów.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela;
– w piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy tego dnia o wszystkich poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny, których groby rozsiane są po całym kraju m.in. w Palmirach i na naszym cmentarzu w Kiełpinie; tego dnia przypada 1-szy piątek miesiąca: spowiedź podczas porannych Mszy Świętych o 7.00 i 9.00 oraz od godz. 16.30; po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele – mamy za co dziękować i znajdźmy choć chwilę na osobiste w ciszy spotkanie z Chrystusem;
– w sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00;
5. Od piątku kancelaria czynna w zwykłych godzinach tj. 10.00-12.00 i
17.00-19.00.
6. Wspólnota Domowego Kościoła z naszej Parafii poszukuje małżeństwa, które formowało się już w przeszłości w kręgu Domowego Kościoła i chciałoby kontynuować formację w jednym z kręgów z naszej Parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
7. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego i przygotowań do nowego roku szkolnego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

20 sierpnia 2023 roku
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy wołać słowami kobiety kananejskiej: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida!”. Potrzebujemy Jezusa, który mocą swojego Ducha działa w głębi serc. Niech udział w tej Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga.
2. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych szczególnie na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymujących ogarniamy naszą modlitwą życząc wytrwałości. Ten miesiąc jest również czasem podjęcia zobowiązań abstynenckich – niech nasze wyrzeczenia pomogą innym w podejmowaniu dobrych postanowień.
3. Mając na względzie potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Warszawskiej Arcybiskup Metropolita Warszawski Kazimierz kardynał Nycz mianował wikariuszem naszej parafii księdza Mateusza Nerlo wyświęconego w tym roku. W przyszłą niedzielę odprawi on Mszę Świętą Prymicyjną połączoną ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 13.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ogarnijmy go modlitwą, by rozwijały się w nim talenty i zdolności duszpasterskie ku pożytkowi i radości całej naszej wspólnoty.
4. W związku z powiększeniem się składu duszpasterskiego w naszej parafii, od września powracając do godzin Mszy Świętych codziennych tj. o godz. 7.00, 17.00 i 18.30 są wolne intencje mszalne. Pamiętajmy w modlitwie wspólnotowej podczas Mszy Świętej o zmarłych wypraszając im Boże miłosierdzie ale również o żyjących polecając ich łaskawości Boga i Świętych Patronów.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek wspomnienie NMP Królowej; tego dnia z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta za wstawiennictwem Świętej Rity o godz. 18.30; intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii lub kancelarii;
– we czwartek święto Świętego Bartłomieja Apostoła;
– w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej;
6. W miesiącu sierpniu w tygodniu Msze Święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 a kancelaria jest czynna tylko po południu.
7. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

13 sierpnia 2023 roku
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
1. „Panie, ratuj mnie!” – woła Piotr, ogarnięty lękiem na widok silnego wiatru. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także my chcemy widzieć w Jezusie jedyną nadzieję na nasze ocalenie. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii umocni w nas to przekonanie.
2. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych szczególnie na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymujących ogarniamy naszą modlitwą życząc wytrwałości. Ten miesiąc jest również czasem podjęcia zobowiązań abstynenckich – niech nasze wyrzeczenia pomogą innym w podejmowaniu dobrych postanowień.
3. W dniu wczorajszym grupa młodzieży z naszej parafii z s Bernadetą i ks. Pawłem powróciła z wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia składając ofiarę na ten cel przeznaczoną przy okazji nabycia świec i opłatków. Dziękujemy również za nieustającą modlitwę, która towarzyszyła młodzieży i sprawiła, że w ich sercach pozostanie piękne wspomnienie świadectwa wiary. Bóg zapłać.
4. Dziś z racji na 13-ty dzień miesiąca wspominając objawienia Matki Bożej w Fatimie zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.00 połączony z procesją dookoła kościoła.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbe;
– we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP i rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920r; Msze Święte wg porządku niedzielnego a podczas każdej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów;
Tego dnia decyzją Metropolity Warszawskiego we wszystkich kościołach naszej archidiecezji w związku z tragiczną powodzią na Słowenii po Mszy Świętej będzie kwesta do puszki na rzecz pomocy poszkodowanym. Za każdy dar z serca Bóg zapłać.
6. W miesiącach lipcu i sierpniu w tygodniu Msze Święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 a kancelaria jest czynna tylko po południu.
7. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.


06 sierpnia 2023 roku
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło” – notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie ma przygotować apostołów i umocnić ich wiarę. Prośmy w trakcie tej Eucharystii, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie, abyśmy we wszystkim działali dla Jego większej chwały.
2. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych szczególnie na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymujących ogarniamy naszą modlitwą życząc wytrwałości. Ten miesiąc jest również czasem podjęcia zobowiązań abstynenckich – niech nasze wyrzeczenia pomogą innym w podejmowaniu dobrych postanowień.
3. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa a w kruchcie kościoła wolontariusze Caritas kwestują na rzecz osób objętych pomocą Caritasu. Za każdy dar z serca Bóg zapłać.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we środę święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża / Edyty Stein /, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
– we czwartek święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika;
5. W przyszłą niedzielę z racji na 13-ty dzień miesiąca wspominając objawienia Matki Bożej w Fatimie zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.00 połączony z procesją dookoła kościoła. .
6. W miesiącach lipcu i sierpniu w tygodniu Msze Święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 a kancelaria jest czynna tylko po południu.
7. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.


30 lipca 2023 roku
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu.
2. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 gościć będziemy naszych Rodaków z Dziewieniszek na Litwie, którzy przybyli na upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego. Przy tej okazji po Mszy Świętej o Starosta Dziewieniszek pani Czesława Marcinkiewicz wyrazi Swoje i Rodaków podziękowanie Parafianom za udzielaną pomoc i dobroć. Będzie również możliwość spotkania się z nimi w naszej kawiarni.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy tego dnia o wszystkich poległych, pomordowanych i cierpiących z powodu walki o wolną i niepodległą Ojczyznę;
– we środę w kościołach parafialnych za pobożne jego nawiedzenie, odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i wyznania wiary i bycie w stanie łaski można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli związany ze Świętym Franciszkiem i jego odbudowanym kościółkiem; po Mszy Świętej wieczornej mężczyzn i nie tylko zapraszamy na wspólny różaniec;
– we czwartek z racji na 1-szy czwartek miesiąca przed południem odwiedziny chorych po potwierdzeniu adresu w kancelarii;
– w piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano podczas Mszy Świętych o godz. 7.00 i 9.00 a po południu od godz. 18.00
– w sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00.
4. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
5. W miesiącach lipcu i sierpniu w tygodniu Msze Święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 a kancelaria jest czynna tylko po południu.
6. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

23 lipca 2023 roku
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Przypowieść o chwaście, którą usłyszymy dzisiaj w Ewangelii, jest lekcją cierpliwości i nadziei. Jezus przestrzega nas przed wydawaniem pochopnych sądów i nieprzemyślanym działaniem. Niech Słowo Boże umocni w nas przekonanie, że sprawiedliwość i dobroć Boga są większe niż nasze ludzkie kalkulacje.
2. Dziś zgodnie z decyzją papieża Franciszka obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież zachęcam do przejścia od wyobraźni do konkretów: wykonania gestu, który obejmie dziadków i osoby starsze. Ich obecność w rodzinach i wspólnotach jest cenna, gdyż uświadamia nam, że łączy nas to samo dziedzictwo oraz że jesteśmy częścią ludu zachowującego swoje korzenie. Przekazują oni teraźniejszości przeszłość, niezbędną do budowania przyszłości.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek święto Świętego Jakuba, Apostoła – Dzień Automobilistów;
– we środę wspomnienie Joachima i Anny – Rodziców NMP
– w sobotę z racji na ostatnią miesiąca o godz. 18.00 wspólny różaniec i wymiana tajemnic różańcowych;
4. Z racji na wspomnienie świętych Krzysztofa i Jakuba po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów 2 i 4 kołowych.
5. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Grupa pielgrzymkowa WarszawskaRowerowa.pl zaprasza na pielgrzymki na Jasną Górę, które odbędą się w dniach:
11-14 sierpnia br. – wyjazd z Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach z opieką duchową ks. Filipa Augustyniaka z tutejszej parafii;
22-26 sierpnia br. – wyjazd z kościoła św. Łukasza Ewangelisty na warszawskich Jelonkach; opieka duchowa ks. Konrada Zawłockiego z tamtejszej parafii. Zapisy trwają do końca miesiąca. Szczegółowe informacje: warszawskarowerowa.pl
Zachęcamy również do pieszego pielgrzymowania z grupą pod opieką o Juana Carlosa Misjonarza z ul. Rolniczej. Szczegóły na plakacie.
6. W miesiącach lipcu i sierpniu w tygodniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00 / Msze Święte odprawiane będą o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 / a kancelaria będzie czynna tylko po południu / w pilnych sprawach można przed południem /.
7. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
8. Fundacja Rodakom na Kresach zorganizowała przyjazd Polaków z Dziewieniszek na Litwie na upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego. Przy tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 Starosta Dziewieniszek pani Czesława Marcinkiewicz wyrazi Swoje i Rodaków podziękowanie Parafianom za udzielaną pomoc i dobroć. Będzie również możliwość spotkania się z nimi w naszej kawiarni.
9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

16 lipca 2023 roku
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Przypowieść o siewcy, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, zwraca naszą uwagę na moc życia obecną w słowie Bożym. Ziarno pada na różną glebę i wydaje owoc jedynie tam, gdzie znajdzie dobre warunki wzrostu. Na początku nowego tygodnia prośmy Boga, aby uzdolnił nas do słuchania Jego słowa, aby nasze życie przyniosło jak najobfitszy plon.
2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w ubiegłotygodniowym święcie naszej parafii. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, przeprowadzenie festynu parafialnego i w uporządkowaniu terenu po skończonej zabawie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom słodkości, pomagającym przy stoiskach oraz tym, którzy umożliwili spokojne spotkania przy stolikach. Szczególne podziękowanie kieruję do państwa Jadwigi i Artura Bocianowskich z Rokicin Podhalańskich za oprawę muzyczną i stoisko gastronomiczne. Niech wszystkim naszym Parafianom i Gościom nasza Patronka wyprasza potrzebne łaski.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w sobotę święto Świętej Marii Magdaleny; z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta ku czci Świętej Rity w intencjach Jej polecanych o godz. 18.30.
4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów 2 i 4 kołowych przed wspomnieniem Świętych Jakuba i Krzysztofa
5. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Grupa pielgrzymkowa WarszawskaRowerowa.pl zaprasza na pielgrzymki na Jasną Górę, które odbędą się w dniach:
11-14 sierpnia br. – wyjazd z Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach z opieką duchową ks. Filipa Augustyniaka z tutejszej parafii;
22-26 sierpnia br. – wyjazd z kościoła św. Łukasza Ewangelisty na warszawskich Jelonkach; opieka duchowa ks. Konrada Zawłockiego z tamtejszej parafii. Zapisy trwają do końca miesiąca. Szczegółowe informacje: warszawskarowerowa.pl
Zachęcamy również do pieszego pielgrzymowania z grupą pod opieką o Juana Carlosa Misjonarza z ul. Rolniczej. Szczegóły na plakacie.
6. W miesiącach lipcu i sierpniu w tygodniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00 / Msze Święte odprawiane będą o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 / a kancelaria będzie czynna tylko po południu / w pilnych sprawach można przed południem /.
7. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
8. Fundacja Rodakom na Kresach organizuje w sierpniu  4 – ro dniową  pielgrzymko – wycieczkę na Litwę. W programie m.in. Wilno,  Soleczniki, Dziewieniszki. Są wolne miejsca. Szczegóły na stronie. www.fundacjarodakom.pl
Spotkanie w tej sprawie odbędzie się jutro w poniedziałek o g. 18.00  w Domu Kultury Łomianki. Wejście od ul. Gościńcowej
9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.
10. Dziś w naszej parafii gościmy wolontariuszy z Fundacji Dzieło na Misji przy wspólnocie Ojców Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia z ulicy Rolniczej.

09 lipca 2023 roku
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY
1. Chrystus, pokorny Sługa Pański, zaprasza nas dzisiaj, byśmy przy Jego sercu odnaleźli ukojenie. Trudy i obciążenia naszego życia są duże, ale większa jest moc łaski Boga. Słuchając Jego słowa i karmiąc się Jego ciałem, otwieramy się na Jego miłującą obecność. Prośmy u progu tej Eucharystii, by spotkanie z Chrystusem przemieniło nasze wnętrza, wprowadzając nas w radosne uwielbienie Boga.
2. Z racji rozpoczętego sezonu wakacyjno-urlopowego w parafii wdrażamy czas wakacyjny: w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00 / Msze Święte odprawiane będą o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 / a kancelaria będzie czynna tylko po południu / w pilnych sprawach można przed południem /.
3. Z racji przypadającego we czwartek wspomnienia Świętej Małgorzaty Dziewicy Męczennicy, naszej Patronki, dziś w naszej parafii przeżywamy Dzień Odpustu. Uroczysta Msza Święta będzie odprawiona o godz. 13.00 przez ks. prałata Marka Kiliszka. Na zakończenie Mszy Świętej procesja dziękczynna dookoła kościoła i po niej wszystkich parafian i gości zapraszamy na przyjęcie imieninowe pod namiotami ustawionymi obok kościoła.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy;
– we czwartek wspomnienie Św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy; po Mszy Świętej wieczornej Męski Różaniec na który wszystkich mężczyzn i nie tylko zapraszamy
5. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Grupa pielgrzymkowa WarszawskaRowerowa.pl zaprasza na pielgrzymki na Jasną Górę, które odbędą się w dniach:
11-14 sierpnia br. – wyjazd z Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach z opieką duchową ks. Filipa Augustyniaka z tutejszej parafii;
22-26 sierpnia br. – wyjazd z kościoła św. Łukasza Ewangelisty na warszawskich Jelonkach; opieka duchowa ks. Konrada Zawłockiego z tamtejszej parafii. Zapisy rozpoczną się jutro, tj. 10 lipca i potrwają do końca miesiąca. Szczegółowe informacje: warszawskarowerowa.pl
Zachęcamy również do pieszego pielgrzymowania z grupą pod opieką o Juana Carlosa Misjonarza z ul. Rolniczej. Szczegóły na plakacie.
6. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

02 lipca 2023 roku
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm słów, które dzisiaj usłyszymy, i wybrać pierwszeństwo Jego miłości: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”. Rozpoczynając Mszę Świętą, prośmy, by Bóg uzdrawiał nas z choroby egoizmu i uzdalniał do coraz doskonalszej miłości.
2. Z racji rozpoczętego sezonu wakacyjno-urlopowego w parafii wdrażamy czas wakacyjny: w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00 / Msze Święte odprawiane będą o godz. 7.00 i 18.30 oraz dodatkowa w piątek o godz. 9.00 / a kancelaria będzie czynna tylko po południu / w pilnych sprawach można przed południem /.
3. Dziś z racji na 1-szą niedziele miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W kruchcie kościoła wolontariusze Caritas kwestują na rzecz osób objętych pomocą Caritasu. Za każdy dar z serca Bóg zapłać.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek święto Świętego Tomasza Apostoła;
– we środę modlitwa w intencji Ojczyzny i parafii o godz. 18.00;
– we czwartek z racji na pierwszy czwartek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Świętą po potwierdzeniu adresu w kancelarii lub zakrystii / odwiedzamy tylko osoby potwierdzające pragnienie wizyty/;
o godz. 18.00 różaniec w intencji Kościoła Świętego i kapłanów;
w piątek spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Świętej;
5. W przyszłą niedzielę 9 lipca obchodzić będziemy nasz parafialny odpust Świętej Małgorzaty. Ten dzień można nazwać „imieninami” naszej wspólnoty. Uroczysta Msza Święta odpustowa będzie odprawiona o godz. 13.00 i po niej zapraszamy do stołów na wspólne świętowanie. W związku z tym wydarzeniem zwracam się prośbą o nie parkowanie na terenie dookoła kościoła oraz o pomoc w ustawieniu stołów przed kościołem /potrzeba ok 20 mężczyzn na godz. 9.00 / .Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian i gości do wzięcia udziału w naszej parafialnej uroczystości i zachęcamy do dzielenia się słodkimi wypiekami.
6. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć prasę katolicką.
7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, udanego odpoczynku wakacyjno-urlopowego, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

25 czerwca 2023 roku
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy szczególne zaproszenie. Chrystus wzywa swych uczniów, by pośród trudów z odwagą głosili Jego Ewangelię. To Jego Duch działa w głębi serc, oświeca je i umacnia. Świadomi, że uczestniczymy w Jego dziele, prośmy o duchowe dary niezbędne do tego, by wytrwale podejmować ewangelizację.
2. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy w miniony piątek zakończyli rok szkolny. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanej regeneracji sił fizycznych i psychicznych, wspaniałej zabawy i udanego wypoczynku wakacyjno-urlopowego.
Z racji rozpoczętych wakacji w parafii wdrażamy czas wakacyjno-urlopowy: od poniedziałku nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00 a od 1 lipca do końca sierpnia kancelaria będzie czynna tylko po południu / w pilnych sprawach można kontaktować się przed południem /.
3. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu o godz. 18.00 i po nim Msza Święta o godz. 18.30
w niedzielę o godz. 17.30.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; ofiary tego dnia składane na tacę są przeznaczone na tzw. Daninę Świętego Piotra – potrzeby Stolicy Apostolskiej
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej nie będzie wystawienia i adoracji;
– w sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00;
5. W niedzielę 9 lipca obchodzić będziemy nasz parafialny odpust Świętej Małgorzaty. Ten dzień można nazwać „imieninami” naszej wspólnoty. Uroczysta Msza Święta odpustowa będzie odprawiona o godz. 13.00 i po niej zapraszamy do stołów na wspólne świętowanie.. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian i gości do wzięcia udziału w naszej parafialnej uroczystości.
6. Zapraszamy do odwiedzenia kawiarni parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha. W księgarni możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.
7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty. Niech wakacyjny czas pozwoli wypocząć i docenić piękno świata stworzonego przez Boga.


18 czerwca 2023 roku
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. „Bliskie już jest królestwo niebieskie” – mówi Jezus, wysyłając uczniów na pierwszą misję ewangelizacyjną. Także i my, włączeni w Mistyczne Ciało Chrystusa, jesteśmy wezwani, by głosić obecność Pana pośród nas. U progu nowego tygodnia wzbudźmy szczere pragnienie przylgnięcia do Niego, abyśmy mogli budować Kościół wolny od podziałów i niezgody, w którym fundamentem jedności jest On sam, żywy i zmartwychwstały Pan.
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30.
3. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się obrzęd posłania młodzieży udającej się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Na końcu kościoła przy ścianie na stoliku można zapisywać intencje i złożyć do puszki, które młodzież będzie na modlitwie polecała Bogu.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we czwartek z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta o godz. 17.00 w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej Rity;
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00;
– w sobotę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela; po Mszy Świętej o godz. 17.00 po nabożeństwie czerwcowym wspólny różaniec i wymiana tajemnic różańcowych;
5. W niedzielę 9 lipca obchodzić będziemy nasz parafialny odpust Świętej Małgorzaty. Ten dzień można nazwać „imieninami” naszej wspólnoty. W związku z tym wydarzeniem we wtorek o godz. 20.00 w salce ministrantów odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy podzielą się pomysłami dobrego przeżycia tego święta. Serdecznie zapraszamy.
6. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarenki parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha.
7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

11 czerwca 2023 roku
X NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o powołaniu celnika Mateusza. Chrystus spojrzał na niego z miłością i wybrał, zapraszając do poświęcenia się sprawie królestwa Bożego. Ten sam Chrystus spogląda dziś na nas, mówi do nas w słowach Ewangelii, przychodzi w znaku łamanego chleba. Niech Jego obecność na nowo rozpali nasze serca i pomoże kształtować życie w oparciu o Ewangelię.
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30.
3. Składam serdeczne podziękowanie za wspólnie przeżytą uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poszczególnych ołtarzy, dzieciom sypiącym kwiatki, chłopcom zapraszającym dzwonkami do oddania czci Jezusowi, niosącym chorągwie, sztandary, feretrony, poduszki, różaniec i szarfy. Dziękuję ministrantom, lektorom, mężczyznom Totuus Tuus, chórowi i wszystkim wspólnie modlącym się i adorującym . W oktawie zapraszam na procesje eucharystyczne, które do środy włącznie wyruszają z dolnego kościoła a we czwartek i piątek z górnego kościoła.
4. Dziś w naszej parafii goszczą wykładowcy Akademii Katolickiej w Warszawie: Ks. Piotr Markisz, ks. Marcin Szczerbiński i s. Judyta Pudełko, którzy nam przybliżą tę uczelnię proponując wstąpienie w szeregi jej studentów.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy
– we czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała; po każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa wianków; po Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy na Męski Różaniec;
– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; po Mszy Świętej o godz. 17.00 procesja eucharystyczna; z racji na święto post nie obowiązuje; po Mszy Świętej wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00.
6. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarenki parafialnej i księgarni. Każdy może znaleźć coś dla ciała i ducha.
7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i orędownictwa świętej Małgorzaty.

04 czerwca 2023 roku
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
1. Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w tej Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30.

3. W dniu wczorajszym w katedrze w Płocku diakon Piotr Majtyka przyjął święcenia kapłańskie. Dziś o godz. 13.00 odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę Świętą- Prymicyjną zakończoną indywidualnym błogosławieństwem. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy.

4. Dziś obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna. Wzorem lat ubiegłych we wszystkich parafiach w Polsce tego dnia prowadzona jest kwesta do puszki na wykończenie tego Wotum Narodu Opatrzności Bożej. Za każdy dar złożony w kruchcie kościoła z serca Bóg zapłać

5. Również dziś po długim oczekiwaniu w budynku parafialnym rozpocznie funkcjonowanie kawiarenka parafialna: Pasja-kawiarnia kreatywna. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 zostanie ona i księgarnia poświęcona i zaprasza wszystkich na pyszne lody. Od najbliższej środy od godz. 10.00 można będzie zajrzeć by napić się kawy, zjeść lokalnego wypieku ciasto i …

6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało; Msze Święte o godz. 7.00, 8.30 10.00 i po niej wyruszy procesja do 4 ołtarzy.
Miejsca poszczególnych ołtarzy:
1- budynek parafialny przy ul. Warszawskiej;
2- figura Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej / procesja zawraca na przejściu dla pieszych przy szkole/
3- dom Sióstr Salezjanek
4- schody kościoła;
i o godz. 18.00;

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich parafian i gości, wspólnoty parafialne, dzieci komunijne i rocznicowe: dziewczynki do sypania kwiatków którymi będzie opiekowała się s Bernadeta i chłopców do dzwonienia w czasie procesji pod opieką s. Tomaszy, ministrantów i lektorów. Mężczyzn proszę o pomoc w niesieniu chorągwi, sztandarów i baldachimu.
We czwartek nie będzie nabożeństwa czerwcowego gdyż litanię odśpiewamy po 3-cim ołtarzu i Mszy Świętej o godz. 11.30 i 13.00 i 20.00.
W czasie oktawy uroczystości Bożego Ciała zapraszam udziału w procesji po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.00.
– w piątek z racji na Oktawę post nie obowiązuje; po Mszy Świętej wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00

7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Chrystus obdarza błogosławieństwem, Maryja przyczynia się w modlitwach zanoszonych za Jej przyczyną a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

28 maja 2023 roku
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.
Kończymy dziś okres wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Chrystusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Niech otworzą się nasze serca na moc miłości, którą rozlewa w nich obiecany Duch Święty.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe a od czwartku na czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane: w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30 w niedzielę o godz. 17.30.

3. W dniu wczorajszym i dziś grupa dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej. Dzieci będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.30 w górnym kościele i z tej racji popołudniowe nabożeństwa będą odprawiane w górnym kościele. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzicach, by Chrystus był domownikiem w ich życiu.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

– we środę święto Nawiedzenia NMP;

– we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; tego dnia również przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka i początek nabożeństw czerwcowych, podczas których oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa; z racji na 1-szy czwartek miesiąca odwiedziny chorych, którzy do środy potwierdzą pragnienie przyjęcia Komunii Świętej;

– w piątek spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Świętej; po Mszy Świętej wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu całonocna i prosimy o wpisanie się na listę czuwania;

– w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające NMP z racji 1-szej soboty miesiąca;

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna. Wzorem lat ubiegłych we wszystkich parafiach w Polsce tego dnia prowadzona jest kwesta do puszki na wykończenie tego Wotum Narodu Opatrzności Bożej.

6. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 13.00 uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej prymicyjnej ks. Piotra Majtyki. Będzie to Jego pierwsza Msza Święta odprawiona po przyjęciu święceń kapłańskich dzień wcześniej w katedrze płockiej. Na jej zakończenie udzielone zostanie indywidualne błogosławieństwo wszystkim uczestnikom tej liturgii i na nie serdecznie zapraszamy.

7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Chrystus obdarza błogosławieństwem, Maryja przyczynia się w modlitwach zanoszonych za Jej przyczyną a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

21 maja 2023 roku
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
1. Przenosimy się dziś na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy u progu nowego tygodnia o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznawać obecność Pana i świadczyć o Jego dobroci.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których w litanii loretańskiej oddajemy Jej chwałę, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30.

3. Dziś grupa dzieci przystąpi/ła do Rocznicy I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzicach, by Chrystus był domownikiem w ich życiu.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie Świętej Rity; Msza Święta, podczas której polecać Jej wstawiennictwu będziemy nasze intencje które można składać w zakrystii lub kancelarii z obrzędem poświęcenia róż o godz. 17.00;
– we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.30 wszystkich mężczyzn zapraszamy na wspólny różaniec;
– we środę wspomnienie MNP Wspomożycielki Wiernych;
– w piątek przypada Dzień Matki – wszystkie Mamy ogarniamy nasza modlitwą żyjącym wypraszając potrzebne łaski a powołanym do wieczności radość zbawienia; po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
– w sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 i nabożeństwie majowym zapraszamy na wspólny różaniec a po nim wymiana tajemnic różańcowych;

5. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 i niedzielę podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przeżywać będą I Komunię Świętą. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w sobotę będzie w piątek o godz. 19.30 a dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w niedzielę będzie w sobotę o godz. 19.30

6. W sobotę 27 maja w górnym kościele  czuwanie wigilijne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpocznie się ono o godz. 18.30 uroczystą Mszą św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej w godz. od 20.00 do 22.00  czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnoty charyzmatyczne z naszej parafii. Będziemy prosić o poszczególne dary Ducha Świętego oraz uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Oprawę muzyczną zapewni schola młodzieżowa znana z niedzielnej Mszy Świętej o godz. 20.00. Na czuwanie zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Chrystus obdarza błogosławieństwem, Maryja przyczynia się w modlitwach zanoszonych za Jej przyczyną a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

14 maja 2023 roku

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc ich do poznania prawdy. U progu nowego tygodnia otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha, abyśmy poddani Jego prowadzeniu przyczyniali się do budowy królestwa Bożego na ziemi.
2. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których w litanii loretańskiej oddajemy Jej chwałę, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30.
3. W dniu wczorajszym i dziś grupa dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej. W nadchodzącym tygodniu do piątku włącznie obchodzić będą Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.30. Ogarnijmy te dzieci oraz ich rodziców modlitwą, by Chrystus którego przyjęły był domownikiem w ich życiu. Z racji Białego Tygodnia popołudniowe nabożeństwa będą odprawiane w górnym kościele.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek uroczystość Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;
– w piątek podczas nabożeństwa majowego rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego; po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z naszej parafii przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci obchodzących Rocznicę o godz. 10.00 będzie w piątek o godz. 19.30 a dla dzieci obchodzących Rocznicę o godz. 11.30 będzie w sobotę o godz. 19.30
7. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na odpust do sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie który odbędzie się 21 maja br. Koszt wyjazdu na ten odpust to 75 zł a telefon do zapisów na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
8. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Chrystus obdarza błogosławieństwem, Maryja przyczynia się w modlitwach zanoszonych za Jej przyczyną a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

07 maja 2023 roku
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. „W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy u progu Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.
2. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których w litanii loretańskiej oddajemy Jej chwałę, które w naszym kościele są odprawiane:
w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski;
– we czwartek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania;
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
– w sobotę z racji na 13-ty dzień miesiąca wspominając objawienia Matki Bożej w Fatimie po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec fatimski połączony z procesją dookoła kościoła.
4. W najbliższą sobotę i przyszłą niedzielę grupa dzieci z naszej parafii przeżywać będzie uroczystą I Komunię Świętą. Spowiedź dla dzieci i rodziców obchodzących I Komunię Świętą w sobotę na Mszy Świętej o godz. 10.00 i 12.00 w piątek o godz. 19.30 w górnym kościele a dla dzieci obchodzących I Komunię Świętą w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w sobotę o godz. 19.30 w dolnym kościele.
5. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca w kruchcie kościoła wolontariusze Caritas kwestują na rzecz osób objętych pomocą Caritasu. Za każdy dar z serca płynące Bóg zapłać.
6. W przyszłą niedzielę we wspólnocie Ojców Matki Bożej Pocieszenia w Kiełpinie zostanie poświęcona Figura Patronki podczas Mszy Świętej o godz. 10.15 jako dziękczynienie za 10 lat obecności w Kiełpinie i 15 lat obecności w Polsce.
7. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Chrystus obdarza błogosławieństwem, Maryja przyczynia się w modlitwach zanoszonych za Jej przyczyną a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

30 kwietnia 2023 roku
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.
2. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego, który w tym roku obchodzimy pod hasłem Powołani w Kościele. Prośmy Chrystusa, Najwyższego Kapłana, o liczne i dobre powołania by nie zabrakło pracowników w Winnicy Pańskiej a wszystkich przeżywających trudności i problemy otoczmy naszą modlitwą.
3. W dzisiejszą niedzielę dzieci pierwszokomunijne oddają w zaklejonej kopercie uzupełnione karty kontrolne podsumowujące zadania rozdawane w poszczególne niedziele. Jeśli któreś dziecko nie oddało dziś tych kart prosimy o ich przekazanie katechecie w szkole na najbliższej lekcji religii. Koperta powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą szkoły.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie Świętego Józefa, patrona wszystkich pracujących; rozpoczyna się również miesiąc maj poświęcony Maryi; Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których w litanii loretańskiej oddajemy Jej chwałę, które w naszym kościele są odprawiane: w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli ok. 17.30
w niedzielę o godz. 17.30
– we wtorek przypada Dzień Flagi – pamiętajmy o wywieszeniu naszej flagi narodowej;
– we środę uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski i rocznica Konstytucji 3 maja 1791; Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.00 w intencji Ojczyzny, 17.00 i po niej nabożeństwo majowe i 18.30. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 i po niej koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Harfa na który serdecznie zapraszamy;
– we czwartek przed południem odwiedziny chorych;
– w piątek spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Świętej; po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
– w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba – dzień imienin ks. Filipa; Msza Święta o godz. 7.00 w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP i księdza Solenizanta.
5. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
6. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza błogosławieństwem i pomaga w byciu radosnymi świadkami prawdy, że On żyje, Maryja przyczynia się w modlitwach zanoszonych za Jej przyczyną a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

23 kwietnia 2023 roku
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. W dzisiejszej Ewangelii zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Prośmy u progu tej Mszy Świętej o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzania ich w życie.
2. W dniu dzisiejszym obchodzimy VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku czytamy Ewangelię Świętego Jana. Z tej racji zachęcamy, by z koszyczka w kruchcie zabrać fragment tej Ewangelii i w domu wspólnie bądź podczas wieczornej modlitwy zatrzymać się na tym Słowie. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego!”
3. W dzisiejszą niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymują ostatnie kartki do pracy w domu z rodzicami. W następną niedzielę, 30 kwietnia, lub do katechety w szkole, prosimy o przyniesienie do kościoła w zaklejonej kopercie uzupełnionych kart kontrolnych rozdawanych w poprzednie niedziele. Koperta powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą szkoły.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w poniedziałek uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– we wtorek święto Świętego Marka, Ewangelisty
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
– w sobotę święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; tego dnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; z racji na ostatnią sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec Róż Różańcowych.
5. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
6. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza błogosławieństwem i pomaga w byciu radosnymi świadkami prawdy, że On żyje a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

16 kwietnia 2023 roku
II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
1. Bóg w swoim wielkim miłosierdziu zrodził nas do żywej nadziei przez zmartwychwstanie Chrystusa, który przekraczając zamknięte drzwi Wieczernika, pozwala się dotknąć, przekonując o swojej miłości. Niech doświadczenie miłosierdzia i udział w tej Eucharystii obudzą w nas pragnienie życia dla Boga, który pragnie naszej bliskości i przemiany naszych serc.

2. Dziś, w niedzielę Miłosierdzia Bożego , o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach, które polecać będziemy Miłosiernemu Bogu a które można podać w zakrystii lub kancelarii.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą;
– w sobotę z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta o godz. 17.00 w intencjach poleconych wstawiennictwu Świętej Rity, które można podać w zakrystii lub kancelarii.

4. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

5. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza błogosławieństwem i pomaga w byciu radosnymi świadkami prawdy, że On żyje a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

09 kwietnia 2023 roku

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. „Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!”. Kościół wzywa nas do radości, bo Chrystus rzeczywiście zmartwychwstał. Kolejny raz celebrujemy tę prawdę i pragniemy, aby Jego moc zwyciężyła wszelkie ciemności naszego życia.

2. Składam serdeczne podziękowanie za udział w Triduum Paschalnym. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, świadectwo wiary, spowiedź i Komunię Świętą. Dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie liturgii: ministrantom, lektorom, szafarzom, chórowi parafialnemu z panem Janem, osobom zaangażowanym do poszczególnych działań liturgicznych, pani Agnieszce Skarbek z Rodziną za dekoracje ciemnicy, grobu i ołtarza, panu Krzysztofowi z Rodziną za porządek i dopilnowanie wszystkiego, mężczyznom ze wspólnot i parafii, panom Ireneuszowi i Zbigniewowi za ustawienie i sprzątnięcie stołów do święconki. Dziękuję również anonimowym darczyńcom za oświetlenie ściany ołtarzowej w zmieniające się zgodnie z kolorem liturgii światło i panu Marianowi z firmy Hardmet za przygotowanie przenośnych tabernakulów do ciemnicy i grobu. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi.

3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą Świętą o godz. 10.00 w dolnym kościele. Tradycją jest, że w drugi dzień świąt do puszki w kruchcie zbierane są ofiary na rzecz KUL. Za wsparcie tej katolickiej uczelni serdeczne Bóg zapłać. W czasie oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego serdecznie zapraszam do dziękczynienia Bogu za nasze zbawienie wysłużone męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa. Z racji na oktawę w piątek post nie obowiązuje.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we środę obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej; o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta w 83 rocznicę tego ludobójstwa, dokonanego przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej;
– we czwartek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania;
– w piątek przypada święto Chrztu Polski; po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą.

5. W przyszłą niedziele, niedzielę Miłosierdzia Bożego , o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach, które polecać będziemy Miłosiernemu Bogu a które można podać w zakrystii lub kancelarii.

6. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza błogosławieństwem i pomaga w byciu radosnymi świadkami prawdy, że On żyje a nasza Patronka Święta Małgorzata wyprasza konkretne dary.

02 kwietnia 2023 roku
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA  PALMOWA

1. W Niedzielę Palmową rozważamy tajemnice z ostatnich ziemskich dni Jezusa, od wjazdu do Jerozolimy, aż po ukrzyżowanie. Chrystus wkracza do świętego miasta, by oddać swoje życie za wielu. U progu tej Eucharystii, wzbudźmy w sobie pragnienie pokornego kroczenia za cierpiącym Panem, aby uczestnicząc w Jego męce, mieć także udział w tajemnicy Jego zmartwychwstania.

2. Dziś przypada 18 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Choć to wydarzenie napawało nas smutkiem to z racji ogłoszenia Go świętym w liturgii wspominamy Świętego Jana Pawła II 22 października, w rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu papieża-Polaka.

3. Składam serdeczne podziękowanie za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Wierzę, że słowa ks. Piotra Jaroszewicza że Chrystus jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem, poparte przykładami z życia rodzinnego i duszpasterskiego pozostaną w naszej pamięci i będą nam pomagały stawać się prawdziwymi chrześcijanami.

Dziękuję również za udział i wspólną modlitwę w czasie naszej Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poszczególnych rozważań, niosącym Krzyż. Szczególne podziękowania dla służb mundurowych: Policji z Łomianek i Starych Babic oraz  Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa i komunikacji łomiankowskiej za pomoc w powrocie do kościoła.

4. Serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele o godz. 17.15.

5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 . Od Wielkiego czwartku do poniedziałku wielkanocnego będzie zamknięta.

6. Dziś za racji na 1-szą niedzielę miesiąca wolontariusze Caritas kwestują w kruchcie kościoła na rzecz podopiecznych Caritasu.

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych przed kościołem rozprowadza mazurki i baranki wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na tegoroczny  wypoczynek letni osób niepełnosprawnych z naszej wspólnoty parafialnej.Za każdy dar z serca Bóg zapłać.

7. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– we środę odwiedziny chorych / adresy osób pragnących przygotować się do świąt przez spowiedź i Komunię Świętą można zostawić w zakrystii lub kancelarii/ ;

Do spowiedzi można przystąpić w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy Świętych, w Wielką Sobotę w godz. 8.00 – 16.00 i w Poniedziałek Wielkanocny.

Porządek Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii
i Kapłaństwa; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a po niej adoracja
Chrystusa w Ciemnicy w ciszy do godz. 22.00;
Wielki Piątek – jedyny dzień w roku bez Mszy Świętej; adoracja Chrystusa w Ciemnicy poprzedzona Ciemną Jutrznią od godz. 8.00; tego dnia obowiązuje post ścisły; nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00 i po nim adoracja Chrystusa w Grobie w ciszy do godz. 22.00;
Wielka Sobota – adoracja Chrystusa w Grobie poprzedzona Ciemną Jutrznią od godz. 8.00 i święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 16.00 co 15 min. w dolnym kościele; w górnym kościele adoracja i możliwość spowiedzi.
Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00 na zewnątrz kościoła
od poświęcenia ognia; na tę liturgię proszę o przyniesienie świec;
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00; serdecznie zapraszam do udziału w procesji dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów, lektorów, mężczyzn do chorągwi i baldachimu; pozostałe Msze Święte wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą Świętą w dolnym kościele o godz. 10.00.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą Świętą o godz. 10.00 w dolnym kościele.

Osoby ze wspólnot odpowiedzialne za chorągwie, sztandary i feretrony proszę o przygotowanie ich w wielkim tygodniu i ustawienie w kruchcie w wielką sobotę. Przed rezurekcją proszę, by mężczyźni skupieni w grupach: Św. Józefa, Rycerzy Kolumba, Kościele Domowym wzięli je z kruchty włączając się w procesję.

8. W ubiegłym tygodniu Fundacja Rodakom na Kresach  2-ma samochodami dostarczyła dary na Wileńszczyznę do gminy Turgiele i Dziewieniszki. Za otwarte serca gorące Bóg zapłać.

9. W parafii w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

10. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

26 marca 2023 roku
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

2. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Piotra Jarosiewicza, duszpasterza diecezji drohiczyńskiej, który będzie je prowadził i prosimy dla niego o światło Ducha Świętego. W niedzielę nauki będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej a w poniedziałek, wtorek i środę wg planu:

godz. 9.00, 17.00, 18.30 – Msza Święta i nauka dla dorosłych

godz. 20.00 – nauka dla młodzieży / we środę Msza Święta /

Spowiedź każdego dnia podczas Mszy Świętych. Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne i zachęcamy do nieodkładania sakramentu pokuty na Wielki Tydzień.

3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 ulicami naszego miasta do miejsca pierwszego kościoła łomiankowskiego przy ul. Kościelna Droga 110. Wyjdziemy z kościoła w lewo w ul. Warszawską do ul. Ogrodowej i dalej do ul. Kościelna Droga; proszę o zabranie na Drogę Krzyżową świec w blasku których będziemy rozważali Mękę Jezusa. Wszystkich mieszkańców i gości ze względu na  utrudnienia proszę o wyrozumiałość.

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w piątek z racji na Drogę Krzyżową ulicami miasta adoracji nie będzie;

– w sobotę w godz. 10.00 – 12.30 w górnym kościele odbędzie się dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich z możliwością spowiedzi. Obecność obowiązkowa.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 ,w piątek w godzinach 10.00-12.00 i 17.00-19.00;  we czwartek, w sobotę, niedzielę i święta nieczynna. W niej można zamawiać intencje mszalne. Wszystkie rodziny planujące chrzest święty w czasie świąt prosimy o przybycie do kancelarii w nadchodzącym tygodniu Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm, które można nabywać w kruchcie kościoła, podczas każdej Mszy Świętej.

Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na kwiaty do grobu pańskiego i tam też można złożyć na ten cel ofiarę do puszki. Za każdy dar z serca płynące Bóg zapłać.

7. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

19 marca 2023 roku
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność lub gdy nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. To pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w poniedziałek uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP; tego dnia podczas każdej Mszy Świętej modlić się będziemy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy;

– we środę z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta w intencjach polecanych Świętej Ricie o godz. 18.30;

– w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

– w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia; tego dnia po każdej Mszy Świętej można będzie włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podejmując 9-cio miesięczne zobowiązanie modlitwy za dziecko zagrożone aborcją i ich rodziców codziennie odmawiając w ich intencji dziesiątek różańca i podejmując dowolne wyrzeczenie; z racji na ostatnią sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawianej w intencji wspólnoty Żywego Różańca wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec;

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 ,w piątek w godzinach 10.00-12.00 i 17.00-19.00; we czwartek, w sobotę, niedzielę i święta nieczynna. W niej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje parafialne, które będzie prowadził ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz diecezji drohiczyńskiej. W niedzielę nauki będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej a w poniedziałek, wtorek i środę wg planu:

godz. 9.00, 17.00, 18.30 – Msza Święta i nauka dla dorosłych

godz. 20.00 – nauka dla młodzieży / we środę Msza Święta /. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy Świętych. Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne i zachęcamy do nieodkładania sakramentu pokuty na Wielki Tydzień.

6. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

7. W kruchcie kościoła można już nabywać palmy na niedzielę palmową lub złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do grobu. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na kwiaty do grobu pańskiego.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

12 marca 2023 roku
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. „Daj mi pić”. Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, bo potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i sakramencie zaspokoi nasz duchowy głód, abyśmy nie pragnęli niczego innego prócz tego, co prawdziwie Boże.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

3. Składam serdeczne podziękowanie s Bernadecie i Marii oraz wolontariuszom świeckim za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Ufam, że słowo i przykład życia będą pocą dla najmłodszych w podążaniu w życiu codziennym drogą wiary. Dziękuję również Dyrekcjom  i Nauczycielom obu szkół podstawowych za życzliwe podejście i pomoc w czasie trwania rekolekcji.  Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w poniedziałek przypada Święto Papieski i 10 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową oraz pożegnanie nuncjusza papieskiego, abp Salvatore Pennacchio, który po 6 latach posługi w naszej Ojczyźnie przechodzi do pracy w Watykanie; z tej racji w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna na którą ks. Kardynał serdecznie zaprasza;

– we czwartek konferencja z ks. Pawłem kandydatów do bierzmowania jest odwołana – są natomiast spotkania w grupkach wg planu;

– w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

5. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

6. Kancelaria od tego tygodnia nie będzie czynna we czwartki – pozostałe dni bez zmian czyli: poniedziałek, wtorek, środa od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00 natomiast w piątek od 10.00 do 12.00 i od 17.00 do 19.00; w soboty, niedziele, święta nieczynna. W niej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów.  W miesiącu lipcu w intencji śp. ks. Marka Łukomskiego zostanie odprawiona Msza Święta gregoriańska a kto chciałby włączyć się w tę modlitwę i złożyć ofiarę na ten cel może to uczynić w kancelarii lub w zakrystii.

7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

8. Siostry Niepokalanki zapraszają na dni otwarte do swojego przedszkola. Odbędą się one w sobotę 18 marca w godzinach 10.00-14.00. Przedszkole Sióstr Niepokalanek mieści się w Burakowie, przy ul. Sobieskiego 2.     Działa w Łomiankach od niemal 80 lat. Promuje wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Siostry mają kilka wolnych miejsc w starszych grupach, także w zerówce, więc na dni otwarte zapraszają rodziców i dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

05 marca 2023 roku
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich najbliższych uczniów na górę, aby ukazać im swoją najgłębszą tożsamość. Zanim wezmą udział w dramacie męki i śmierci swego Mistrza, otrzymują łaskę ujrzenia chwały przemienionego Chrystusa. Także my możemy doświadczyć przemieniającej mocy Boga na drodze wielkopostnych wyrzeczeń. Prośmy u progu nowego tygodnia, aby trudy i przeciwności znoszone dla Ewangelii przygotowały na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych/ w tym tygodniu wyjątkowo w dolnym kościele/ , 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15;

3. W nadchodzącym tygodniu dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych nr 1 i 3 przeżywać będą rekolekcje wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się w szkołach i w kościele. Polecamy modlitwie ten czas, by uczestnicy i prowadzący wsparci darami Ducha Świętego jak najowocniej go wykorzystały. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

w poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 1 i szkoły dwujęzycznej;

we wtorek o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 3 i dzieci uczęszczających do szkół poza parafią;

– w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

5. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

6. W miniony piątek odbył się pogrzeb ks.  Marka Łukomskiego, tutejszego rezydenta a ostatni mieszkańca Domu Księży Emerytów. Ciało zostało złożone w grobach kapłańskich na Powązkach. W miesiącu lipcu w jego intencji zostanie odprawiona Msza Święta gregoriańska a kto chciałby włączyć się w tę modlitwę i złożyć ofiarę na ten cel może to uczynić w kancelarii lub w zakrystii.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

8. Dobiegła końca duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii celem umówienia się na termin wizyty dodatkowej.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

10. Siostry Niepokalanki zapraszają na dni otwarte do swojego przedszkola. Odbędą się one w soboty 11 i 18 marca w godzinach 10.00-14.00. Przedszkole Sióstr Niepokalanek mieści się w Burakowie, przy ul. Sobieskiego 2. Działa w Łomiankach od niemal 80 lat. Promuje wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Ma wiele ciekawych zajęć, między innymi oferuje edukację w bliskości z naturą. Placówka ma atrakcyjną lokalizację, bo przedszkole mieści się obok parku Młocińskiego. Posiada dwa place zabaw pełne zieleni. Warto dodać, że przedszkole ma też własną kuchnię. Siostry mają kilka wolnych miejsc w starszych grupach, także w zerówce, więc na dni otwarte zapraszają rodziców i dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każdy wie, że warto inwestować w dobrą edukację małych dzieci. Zachęcamy do poznania przedszkola Sióstr Niepokalanek.

26 lutego 2023 roku
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Razem z Chrystusem jesteśmy zaproszeni do wyjścia na pustynię, by przez udział w wielkopostnych zmaganiach otworzyć drzwi naszego serca na wyzwalającą moc Boga. Krępują nas słabość i grzech, ale Chrystus obecny w słowie i sakramentach utwierdza nasze kroki na drodze wyrzeczeń i chce prowadzić do pełni życia. Prośmy w modlitwie o owocne przeżycie rozpoczętego czasu Wielkiego Postu.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych/ w tym tygodniu wyjątkowo w dolnym kościele/ , 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15;

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– we czwartek przed południem odwiedziny chorych a z racji na 1-szy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza Święta wspólnoty Krwi Chrystusa; po niej wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 18.30;

– w piątek o godz. 10.00 Msza Święta pogrzebowa śp. ks. Marka Łukomskiego; tego dnia z racji na 1-szy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej przed południem podczas każdej Mszy Świętej a po południu od godz. 16.30; zapraszamy również na Drogi Krzyżowe: o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych; w piątek po Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

– w sobotę Msza Święta o godz. 7.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP;

4. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

5. Dziś o godz. 18.00 w świetlicy parafialnej przy kościele Świętej Małgorzaty w Leoncinie rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

7. W związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odbyła się kwesta do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny. Za każdy dar serca złożony dziś i w minionym czasie na konto fundacji z serca Bóg zapłać.

8. Dobiegła końca duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii celem zapisania się na termin wizyty dodatkowej w sobotę 4 III. W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:

27 II poniedziałek -ul. Truskawkowa, Porzeczkowa, Morelowa, Kocjana, Gwiaździsta, Bukowa, Brzósko, Andersena, Przy Jeziorze

04 III sobota – ul. Arciszewskiego i dodatkowe spotkania kolędowe

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

19 lutego 2023 roku
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy zatem u progu nowego tygodnia, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia drogą chrześcijańskiej doskonałości.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek Msza Święta o godz. 18.30 w intencjach polecanych Świętej Ricie – można je składać w zakrystii lub kancelarii
– we środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czas przygotowania do obchodu Paschy. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00; W środę popielcową obowiązuje post ścisły – nie tylko powstrzymanie się od potraw mięsnych ale ograniczenie ilości posiłków.
Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;
– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15;
– w piątek po Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona kompletą o godz. 21.00;
– w sobotę Msza Święta o godz. 17.00 w intencji wspólnoty Żywego Różańca; po Mszy Świętej wspólny różaniec i wymiana tajemnic różańcowych;

3. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

4. W niedzielę 26 II o godz. 18.00 w świetlicy parafialnej przy kościele Świętej Małgorzaty w Leoncinie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Serdecznie polecamy tę formę przygotowania do ślubu narzeczonym.

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zostawiać palemki i wianki z ubiegłego roku celem przygotowania popiołu na środę popielcową.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

7. Msza Święta pogrzebowa za śp. ks. Marka Łukomskiego będzie odprawiona 3 marca o godz. 10.00 w naszym kościele / poprzedni termin to 2 marca/. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. Dobiega końca duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii. .Prosimy również o kontakt nowe rodziny, które dopiero zamieszkały w naszej parafii lub u których od dłuższego czasu nie było spotkań kolędowych.
W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:
20 II poniedziałek -ul. Armii Krajowej, Ogrodowej, Cebertowicza, Leszczynowej, Jesionowej
21 II wtorek – ul. Koncertowej, Klonowej, Niegodzisza, Żołnierzy Narwiku, Krzyczkowskiego, Lokajskiego, Willowej, Jałowcowej, Cyprysowej, Jarzębinowej, Wiklinowej;
22 II środa – nie ma kolędy
23 II czwartek – ul. Cienistej, Klonowy Park, Wiśniowej;
24 II piątek – ul. Armii Poznań;
25 II sobota – ul. Rolniczej.
Dodatkowy dzień dla wszystkich rodzin, których nie było w dniu wyznaczonej wizyty to sobota 4 marca i prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego odpoczynku feryjnego.

10. Fundacja Rodakom na Kresach prowadzi obecnie zbiórkę rzeczy użytkowych dla Polaków z Dziewieniszek na Litwie.
Potrzebne są:odzież dla dzieci w wieku 5 do 18 lat i dorosłych, pościel, koce, kołdry poduszki, ręczniki, zastawy stołowe, żelazka oraz deski do prasowania, zbiorniki na wodę z kranikiem. Mogą być to rzeczy używane.
Wymienione dary można przynosić do siedziby Fundacji w Kiełpinie przy ul. Cienistej 48C. Planowany transport jest na 23 marzec.

12 lutego 2023 roku
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. U progu kolejnego tygodnia wzbudźmy w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– we wtorek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy;

– w piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą o godz. 21.00;

3. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę, 12 lutego, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Za każdy dar złożony do puszki w kruchcie kościoła z serca płynące Bóg zapłać.

4. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zostawiać palemki i wianki z ubiegłego roku celem przygotowania popiołu na środę popielcową.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

7. W ubiegły wtorek, 7 lutego, odszedł do wieczności ks. Marek Łukomski, tutejszy rezydent a w ostatnich latach pensjonariusz Domu Księży Emerytów w Kiełpinie. Msza Święta pogrzebowa odprawiona będzie 2 marca o godz. 10.00 w naszym kościele. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

8. Trwa duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii. .Prosimy również o kontakt nowe rodziny, które dopiero zamieszkały w naszej parafii lub u których od dłuższego czasu nie było spotkań kolędowych.

W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:

13 II poniedziałek –ul. Spacerowa, Mieszka I, Bolesława Chrobrego

14 II wtorek – ul. Szczęśliwa, Dąbrówki, Fredry, Wiejska, Włościańska

15 II środa – ul. Oleńki, Kasprzaka, Zagłoby

16 II czwartek – ul. Powstańców Warszawy, Powstańców Kampinosu, Pilcha, Weteranów

17 II piątek – ul. Batalionów Chłopskich, Prymasa Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Reja

18 II sobota – ul. Jedności Robotniczej, Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego, Kmicica, Podbipięty, Wjazdowa, Wiązowa, Strumykowa, Podwale.

Dodatkowy dzień dla wszystkich rodzin, których nie było w dniu wyznaczonej wizyty to sobota 4 marca i prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.Dzieciom i młodzieży życzymy udanego odpoczynku feryjnego.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
05 lutego 2023 roku

1. „Wy jesteście solą ziemi… Wy jesteście światłem świata”. Słowa z dzisiejszej ewangelii to coś więcej niż wymagające wezwanie. Jezus chce pogłębić w nas ufność, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym nasz świat. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały innych do królestwa Bożego.
2. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Również dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa.
4. W nadchodzącym tygodniu:
– we czwartek wspólnoty męskie z naszej parafii zapraszają na Męski Różaniec po Mszy Świętej o 18:30 w dolnym kościele;
– we czwartek w górnym kościele o godz. 19.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w cyklu 1-szyego roku;
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą o godz. 21.00;
– w sobotę przypada XXXI Światowy Dzień Chorego pod hasłem „ Miej o nim staranie”; serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i źle się mających na ciele i duchu na Mszę Świętą odprawioną tego dnia o godz. 10.00 w dolnym kościele połączoną z udzieleniem sakramentu chorych / rodziny osób chorych, przebywających w domach prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła/.
5. W parafii Świętego Marka na Dąbrowie rozpoczął się kurs przedmałżeński dla par planujących ślub w tym roku. Spotkania odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. Natomiast w parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
6. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca przed kościołem kwesta do puszki Caritas na rzecz osób objętych pomocą Caritasu. Za każdy dar z serca płynące Bóg zapłać.
7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.
8. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zostawiać palemki i wianki z ubiegłego roku celem przygotowania popiołu na środę popielcową.
9. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.
10. Trwa duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii w celu umówienia dogodnego terminu spotkania jak również prosimy o kontakt nowe rodziny, które dopiero zamieszkały lub u których od dłuższego czasu nie było spotkań kolędowych.
W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:
06 II poniedziałek -ul. Kościelna Droga 1 – 52
07 II wtorek – ul. Kościelna Droga 65 – 165, Kilara, Elsnera, Bacha
08 II środa – ul. Paderewskiego, Szymanowskiego, Wspólna
09 II czwartek – ul. Bogusławskiego, Niemena, Lawendowa, Wieniawskiego, Lutosławskiego, Dąbrowskiego, Kamińskiego
10 II piątek – ul. Rolnicza 1 – 82
11 II sobota – ul. Rolnicza 83 – 156

IV Niedziela Zwykła
29 stycznia 2023

1. Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu nowego tygodnia wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.
2. Dziś zakończenie odbywających się w naszej parafii Muzycznych Warsztatów Śpiewu Liturgicznego. O godz. 13.00 Msza Św. z udziałem chóru warsztatowego oraz krótkim koncertem po Mszy Św.
3. Centrum Pomocy Ukrainie serdecznie dziękuje za otwarte serca i wielki odzew darczyńców na nasz ubiegłotygodniowy apel o przynoszenie wózków i sprzętu ortopedycznego. Zebrany sprzęt (w tym 7 wózków inwalidzkich, 13 kompletów kul, balkoniki, chodziki i laski) wyjechał już do szpitala wojskowego w Ukrainie!
4. W tym tygodniu przeżywamy:
– we wtorek 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
– we czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w tym dniu w górnym kościele, z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tacę oraz z rozprowadzanych w zakrystii gromnic, będą przeznaczone na zakony klauzurowe. W tym dniu przeżywamy również I czwartek miesiąca.
– w tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w tych dniach podczas każdej mszy świętej, a w piątek po południu od godz. 16.30. W piątek w dolnym kościele całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 7.00 w sobotę. Zachęcamy do zapisywania się na konkretną godzinę adoracji, aby zapewnić jej ciągłość.
5.Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. Pragniemy spotykać się z naszymi parafianami na wspólnej modlitwie, rozmowach o wierze i życiu parafialnym pozostawiając Boże błogosławieństwo. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy lub jeśli kogoś pominęliśmy ,jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać.
W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
30 I poniedziałek – ul. Chopina 1-102
31 I wtorek – ul. Chopina 103 – 210, Szpilmana, Moniuszki
1 II środa -ul. Mozarta, Vivaldiego, Szczytowa, Łużycka
2 II czwartek – kolędy nie ma
3 II piątek – kolędy nie ma
4 II sobota -ul. Brzegowa, Gajowa, Azali, 6 Pułku Piechoty, Lisieckiego, Krajobrazowa, Bacewicz;
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców odwiedzanych w sobotę o pomoc, wzorem lat ubiegłych, w dotarciu do poszczególnych rodzin.
6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zostaną poświęcone książeczki i rozdane wszystkim dzieciom.
7. W najbliższą sobotę 4 lutego o godz. 16 zapraszamy do Centrum Kultury na pokaz filmu na temat pomocy humanitarnej, jaką Polonia Belgijska organizowała dla Polaków w stanie wojennym.
Po pokazie będzie możliwość spotkania z autorem filmu, panem Andrzejem Pakulskim, który mieszkając w Belgii, był zaangażowany w organizację pomocy.
Film jest świadectwem o wielkim zrywie solidarności międzynarodowej w latach 80, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny. Wtedy z pomocy korzystaliśmy my, Polacy. Dziś film może być okazją do refleksji i wymiany doświadczeń o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Wielu parafian było i jest w nią nadal zaangażowanych. Każdy z nas jest ogniwem w łańcuchu pokoleń i to, co kiedyś dostaliśmy, teraz oddajemy. Warto o tym pamiętać i warto wybrać się na ten film w sobotę do Centrum Kultury.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

III Niedziela Zwykła
22 stycznia 2023

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nim obietnice – pewne. W nadchodzącym tygodniu wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.
2. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Jest to też 22. Dzień miesiąca poświęcony św. Ricie – patronce spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. O godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Rity z błogosławieństwem relikwiami świętej.
3. W tym tygodniu przeżywamy:
– do środy trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,
– we wtorek 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona Sióstr Salezjanek.
– w środę 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
– we czwartek 26 stycznia wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, jest to jednocześnie XXIII Dzień Islamu w Polsce,
– w piątek 27 stycznia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz. 21.00 zakończona wspólną kompletą,
– w sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
4. Od najbliższego piątku do niedzieli w dolnym kościele będą odbywały się warsztaty muzyczne. Szczegółowe informacje na plakatach.
5. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
6. Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. Pragniemy spotykać się z naszymi parafianami na wspólnej modlitwie, rozmowach o wierze i życiu parafialnym pozostawiając Boże błogosławieństwo. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy lub jeśli kogoś pominęliśmy ,jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej.
W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
23 I poniedziałek – ul. Mokra, Palmowa, Staszica nr nieparzyste oraz segmenty 10 i 22;
24 I wtorek – ul. Staszica segmenty 6 i 18, 8 i 20, 12 i 16, 14;
25 I środa – ul. Warszawska nr nieparzyste 89 – 117b, 125 – 177, 221 – 239A, parzyste 152 – 220;
26 I czwartek – ul. Warszawska nr parzyste 222 – 266, 268- 320C, 324-338C
27 I piątek – ul. Warszawska nr parzyste 342–388B, 392 – 410A, Gościńcowa 1 – 25, 26 – 46;
28 I sobota – ul. Gościńcowa 47-86, 86A-116, 118-161.
7. W okresie wizyty kolędowej spowiedź w dni powszednie odbywa się po mszach świętych.
8. Centrum Pomocy Ukrainie działające przy naszej parafii współorganizuje pomoc dla szpitala z rannymi żołnierzami na Ukrainie. Do 26 stycznia zbieramy wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne oraz balkoniki dla dorosłych. Dary można przynieść do Centrum w środę lub czwartek w godz. 9.00 -12.00 lub do kancelarii parafialnej.
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

II Niedziela Zwykła
15 stycznia 2023 r

1. „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.
2. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Rodzinny Koncert Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału.
3. W tym tygodniu przeżywamy:
– w środę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
– w piątek 20 stycznia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz. 21.00 zakończona wspólną kompletą.
– w przyszłą niedzielę 22 stycznia obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka.
4. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
5. Dyrekcja i nauczyciele katolickiej Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin zapraszają zainteresowanych rodziców na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji uczniów do klas pierwszych i zerówki na kolejny rok szkolny. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 21 stycznia o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Nocznickiego 7 na Bielanach.
6. Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. Pragniemy spotykać się z naszymi parafianami na wspólnej modlitwie, rozmowach o wierze i życiu parafialnym pozostawiając Boże błogosławieństwo. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy lub jeśli kogoś pominęliśmy ,jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej.
W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
16 I poniedziałek – ul. Działkowa, Maciejowicka, Okrężna
17 I wtorek – ul. Wiosenna, Szpitalna, Kosynierów
18 I środa – ul. Agawy, Normatywna, Baonu Zośka
19 I czwartek –ul. Kaktusowa, Kasztanowa, Gospodarcza
20 I piątek – ul. Sierakowska, Konarskiego, Zalotna, Przygodna, Romantyczna
21 I sobota –ul. Podleśna, Krzywa, Orzechowa
7. W okresie wizyty kolędowej spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszach Świętych.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Święto Chrztu Pańskiego
8 stycznia 2023 r.

1. W święto Chrztu Pańskiego patrzymy na Jezusa, który wchodzi do Jordanu, aby zjednoczyć się z nami przez zanurzenie w jego wodach. Słyszymy też głos z nieba: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. Świadomi, że Bóg pragnie otworzyć nas na tajemnicę wewnętrznej przemiany, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie życia dla Niego i prośmy, by pomógł nam korzystać z darów, których udzielił nam na chrzcie świętym.
2. Obchodzone dziś święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Zgodnie z polską tradycją kolędy możemy śpiewać jeszcze do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do 2 lutego.
3. Za nami Uroczystość Objawienia Pańskiego i parafialny Orszak Trzech Króli, który w tym roku odbywał się w kościele. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom za przygotowanie i prowadzenie tego rodzinnego wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w jego przebieg wcielając się w poszczególne role, przebierając w jasełkowe stroje i śpiewając kolędy.
4. W tym tygodniu zapraszamy:
– rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie w kościele:
-w poniedziałek 9 stycznia o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 i z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej;
-we wtorek o godz. 19.30 dla rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 i rodziców dzieci z innych szkół.
– we czwartek 12 stycznia o godz. 19.30 w górnym kościele odbędzie się comiesięczna katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
– w piątek wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz. 21.00 zakończona wspólną kompletą.
5. Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku odwiedzamy domy i mieszkania naszych parafian z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe lub te które pominęliśmy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
9 I poniedziałek- ul. Przeskok, Kusocińskiego, Bołtucia, Pawłowska
10 I wtorek – ul. Cicha, Pobożnego, Jeziorna, Wyjątkowa
11 I środa – ul. Racławicka, Kiepury, Zielonej Łąki
12 I czwartek – ul. Jaśminowa, Wiślana nr 59 / blok/, Spokojna
13 I piątek – ul. Wiślana pozostałe domy
14 I sobota – ul. Fabryczna
6. Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału u naszego organisty wszystkie dzieci, młodzież, osoby indywidualne, grupy rodzinne oraz zespoły parafialne, które są chętne wziąć udział w koncercie.
7. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
1 stycznia 2023 r

1.W pierwszy dzień Nowego Roku 2023 uroczyście obchodzimy święto Bożej Rodzicielki Maryi i Dzień Pokoju. Przez ręce najlepszej z Matek zawierzamy to, co nas czeka w Nowym Roku. Jej postawa zawierzenia umacnia nas, że i my, jeśli rozważać będziemy to, co mówi do nas Bóg, nie zagubimy się lecz chwalebnie wypełnimy naszą codzienność czynami: dobrem, miłością i pokojem.
2.Wspólnoty męskie zapraszają na MĘSKI RÓŻANIEC w środę 4.01 po Mszy Św. o godz. 18:30.
3.W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło a następnie oznaczamy drzwi naszych domów na znak przyjęcia Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem do naszego życia. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci na Mszę Świętą o godz. 11.30 by dołączyć do Orszaku Trzech Króli i złożyć pokłon Maleńkiemu Królowi Wszechświata. Zapraszamy, by w ten dzień przygotować tradycyjne stroje jasełkowe i włączyć się do wspólnego, rodzinnego kolędowania po Mszy Świętej.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek i sobotę spowiedź podczas każdej mszy świętej.
5.Wspólnoty Żywego Różańca w nowym roku, jak to było zapowiadane, swój dzień wymiany tajemnic będą miały w ostatnią sobotę miesiąca. W styczniu odmawiają dotychczasową tajemnicę.
6.W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 21.00 do mszy św. o godz. 7.00 w sobotę. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę adoracji aby zapewnić jej ciągłość.
7.Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku odwiedzamy domy i mieszkania naszych parafian już w tradycyjnej formie, z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
– poniedziałek – ul. Baczyńskiego blok 2, 2A,6,8A ,/ 2A,4C, / 4, 6A, / 5, 10
– wtorek – ul. Baczyńskiego blok 12, / 8, 13, / 14 / 15
– środa – ul. Baczyńskiego blok 16, / 18, / 22, 24
– czwartek – ul. Baczyńskiego blok 26, 20 / 28 / ul. Malarska
– piątek – Objawienie Pańskie – nie ma kolędy
– sobota – ul. Ferrytowa, Poprzeczna, / Szkolna,/ Osiedlowa.
8. W przyszłą niedzielę 8 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
9. Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału u naszego organisty wszystkie dzieci, młodzież, osoby indywidualne, grupy rodzinne oraz zespoły parafialne, które są chętne wziąć udział w koncercie.
10. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
11. Wszystkim naszym parafianom i gościom z okazji rozpoczęcia nowego roku kalendarzowego, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy. Niech pokój płynący od Jezusa Chrystusa napełnia Wasze serca i rodziny i pomaga żyć w miłości każdego dnia, a mądrość płynąca ze Słowa Bożego przynosi odpowiedzi na wszelkie wyzwania jakich dostarcza codzienność.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25 grudnia 2022r.

1. „Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem”. Ta wstrząsająca prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić, dociera do nas szczególnie wyraźnie w uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się na nowo narodzić w naszym życiu.
2. Obchodząc uroczystość Narodzenia Pańskiego składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia: dziękuję panu Krzysztofowi z Rodziną, pani Agnieszce Skarbek z Rodziną za przystrojenie naszej świątyni, panom Ireneuszowi i Mariuszowi za pomoc w ustawieniu choinek i żłóbka, wszystkim, którzy stojąc przy żłóbku adorowali Dzieciątko, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i panu organiście za oprawę muzyczną . Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznych Rorat za wytrwałość, siostrze Bernardecie wraz ze scholką za animację śpiewu i ks. Mateuszowi za prowadzenie drogą dziadka Joachima do żłóbka. Wszystkim za obecność, modlitwę, świadectwo Bóg zapłać.
3. Jutro, w poniedziałek 26 grudnia – drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie Oktawy Narodzenia Pańskiego serdecznie zapraszamy do adoracji Dzieciątka Jezus w Żłóbku i dziękczynienia Bogu za dar wcielenia.
4. Dzisiaj oraz w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 sprawowana jest w dolnym kościele dodatkowa Msza święta dla osób starszych i chorych.
5 Od wtorku 27 grudnia powracamy do zwykłego porządku Mszy świętych w dni powszednie, czyli o godz. 7.00, 17.00, 18.30.
6. W tym tygodniu w liturgii kościoła trwamy w Oktawie Narodzenia Pańskiego i obchodzimy:
– we wtorek 27 grudnia święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty;
– we środę 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, Męczenników;
– w piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;
We wszystkie te dni Msze Święte według porządku dnia powszedniego.
7. W sobotę 31 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 18.30. O godz. 17.00 uroczysta Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego, a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok.
8. W następną niedzielę 1 stycznia 2023 roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Będzie to ostatni dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego.
9. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
10. Transport darów w ramach świątecznej akcji Mikołaj dotarł przed Świętami do polskich dzieci w Dziewieniszkach i Turgieli na Litwie. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wzięli udział w tej pięknej akcji – serdecznie dziękujemy.
11. Od wtorku 27 grudnia rozpoczyna się duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku pragniemy odwiedzić domy i mieszkania naszych parafian już w tradycyjnej formie, z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 16.30. Zwracamy się z uprzejmą prośbą by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty będzie dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W przyszłym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
27 XII wtorek – ul. Kolejowa, Boczna, Warszawska strona nieparzysta 25-81H i parzysta 84-144;
28 XII środa – ul. Brukowa, Strumykowa, Łąkowa, Bruhla, Prochowni, Polna, Dębowa;
29 XII czwartek – Lwowska, Leśna, Lalkowa, 1 Maja, 3 Maja, 9 Maja;
30 XII piątek – ul. Majowa, Krótka, 22 Września;
12. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego wszystkim naszym parafianom i gościom, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy. Niech Pan Jezus, który przyszedł na ten świat aby wyzwolić nas od zła, zamieszka na nowo w Waszych sercach, rodzinach i w całym Waszym życiu napełniając je pokojem i miłością. Świadomość tego, że Bóg jest między nami, niech prowadzi nas do radości, którą będziemy się dzielić ze wszystkimi osobami spotykanymi w tym świątecznym czasie.

IV Niedziela Adwentu
18 grudnia 2022r.

1. „Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel”. Obietnica, o której mówi prorok Izajasz, została zrealizowana – Bóg rzeczywiście zamieszkał między nami, a my po raz kolejny zbliżamy się do świętowania tej tajemnicy. Wzbudźmy w sobie szczere pragnienie spotkania z Chrystusem, aby Jego łaska i pokój przemieniały nasze życie.
2. Zbliża się do końca okres Adwentu – pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze św. roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Nie ma w dni powszednie Mszy św. o godz. 7.00.
3. Zachęcamy do skorzystania przed Świętami z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej. Szczególnie zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18.30. W Wigilię Narodzenia Pańskiego spowiedzi nie ma.
4. W kruchcie kościoła, w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii parafialnej, możemy zaopatrzyć się w opłatki i sianko na stół wigilijny, a także w świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech na naszych stołach ta świeca płonie nie tylko w czasie wigilii ale podczas każdego posiłku świątecznego, jako znak obecności Pana. Za każdą ofiarę poprzez którą wspomożemy dzieci z uboższych Rodzin i młodzież udającą się na Światowe Dni Młodzieży
– składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Najbliższy czwartek to 22. dzień miesiąca poświęcony św. Ricie, patronce w sprawach trudnych i po ludzku beznadziejnych. O godz. 17.00 tego dnia Msza św. zbiorowa ku czci św. Rity z błogosławieństwem relikwiami świętej. Zachęcamy do składania intencji na tę Mszę świętą.
6. W piątek 23 grudnia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godziny 21.00 zakończona wspólną kompletą.
7. W najbliższym tygodniu zapraszamy do kancelarii parafialnej wszystkich, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w czasie nadchodzących Świąt.
8. W sobotę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jest to dzień postu. O godz. 6.30 ostatnie roraty. Po południu nie będzie Mszy świętych. Wieczorem zasiądziemy do stołów w naszych rodzinach aby łamać się opłatkiem, składać sobie życzenia, spożywać wieczerzę wigilijną i śpiewać kolędy. Nie zapomnijmy rozpocząć wieczerzy wigilijnej wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Pamiętajmy o osobach samotnych i chorych. Uroczysta Msza św. Narodzenia Pańskiego w nocy – Pasterka – w tym roku w dwóch terminach:
– o godz. 22.00 Pasterka dla rodzin z dziećmi i dla tych, którym trudno będzie przyjść o północy,
– o godz. 24.00 Pasterka z udziałem chóru parafialnego. Przed Pasterką o godz. 23.30 zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie.
Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Będziemy radować się z przyjścia na świat Zbawiciela, obchodząc pamiątkę Jego narodzin. W tym dniu porządek Mszy świętych według porządku niedzielnego, z tym, że nie ma Mszy świętej o godz. 7.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele gospodarcze naszej parafii.
10. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie Oktawy Narodzenia Pańskiego serdecznie zapraszamy do adoracji Dzieciątka Jezus w Żłóbku i dziękczynienia Bogu za dar wcielenia.
11. W pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 będzie sprawowana w dolnym kościele dodatkowa Msza święta dla osób starszych i chorych, którym trudno jest wejść po schodach do górnego kościoła.
12. Od wtorku 27 grudnia rozpoczyna się duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku pragniemy odwiedzić domy i mieszkania naszych parafian już w tradycyjnej formie, z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 16.30. Zwracamy się z uprzejmą prośbą by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty będzie dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W przyszłym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
27 XII wtorek – ul. Kolejowa, Boczna, Warszawska strona nieparzysta 25-81H i parzysta 84-144;
28 XII środa – ul. Brukowa, Strumykowa, Łąkowa, Bruhla, Prochowni, Polna, Dębowa;
29 XII czwartek – Lwowska, Leśna, Lalkowa, 1 Maja, 3 Maja, 9 Maja;
30 XII piątek – ul. Majowa, Krótka, 22 Września;
13. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
14. Transport darów w ramach świątecznej akcji Mikołaj dotarł już do polskich dzieci w Dziewieniszkach i Turgieli na Litwie. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wzięli udział w tej pięknej akcji – serdecznie dziękujęmy.
15. Dziś o godz. 19.00 w kościele w Dziekanowie Leśnym z koncertem Magnifikat wystąpią artyści z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina wraz z naszymi lokalnymi chórami. Serdecznie zapraszamy.
16. Burmistrz Łomianek zaprasza na Wigilię na Placu przed Urzędem Miejskim w Łomiankach w poniedziałek 19 grudnia o godz. 17.30.
17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

III Niedziela Adwentu
11 grudnia 2022r.

1.  „Oto wasz Bóg… On sam przychodzi, aby was zbawić”. Słowa proroka Izajasza przynoszą pociechę w czasie przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości, ale potrzebujemy też zbawienia. Dlatego dzisiaj, w niedzielę Gaudete, prosimy Boga, aby pomógł nam przygotować nasze serca na spotkanie z Nim samym w trakcie każdej Eucharystii i w czasie zbliżających się świąt.
2. Trwamy w okresie Adwentu – pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze św. roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Nie ma w dni powszednie Mszy św. o godz. 7.00.
3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej. Aby uniknąć dużych kolejek, nie odkładajmy przedświątecznej spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.
4. W kruchcie kościoła, w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii parafialnej, możemy zaopatrzyć się w opłatki i sianko na stół wigilijny, a także w świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech na naszych stołach ta świeca płonie nie tylko w czasie wigilii, ale podczas każdego posiłku świątecznego jako znak obecności Pana. Za każdą ofiarę, poprzez którą wspomożemy dzieci z uboższych Rodzin i młodzież udającą się na Światowe Dni Młodzieży
– składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Oddział Łomianki rozprowadza dzisiaj przed kościołem własnoręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe. Zebrany dochód zostanie przeznaczony na zakup pomocy katechetycznych i dydaktycznych dla osób niepełnosprawnych z naszego Oddziału – uczestników prowadzonych zajęć.
6. Również w dzisiejszą niedzielę Społeczny Komitet wsparcia szpitala w Dziekanowie Leśnym, po Mszach Świętych o godz. 10.00, 11.30 oraz 13.00, kwestuje na rzecz wsparcia zakupu nowej karetki, służącej najmłodszym pacjentom tego szpitala.
7. Zbliża się termin wyjazdu transportu z darami, w ramach akcji Mikołaj, dla polskich dzieci ze szkół w Dziewieniszkach i Turgieli na Litwie. Osoby, które wzięły udział w akcji prosimy o dostarczenie do jutra paczek od św. Mikołaja dla dzieci, według pobranych listów.
8. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
we wtorek 13 grudnia – św. Łucję dziewicę i męczennicę,
w środę 14 grudnia – św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.
9. W piątek 16 grudnia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godziny 21.00 zakończona wspólną kompletą.
10. Są dostępne wolne intencje Mszy Świętych na grudzień tego roku. Zachęcamy do otoczenia modlitwą naszych bliskich: czy to osoby żyjące, czy też zmarłych, których zabraknie w tym roku przy wigilijnym stole. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii, a w tygodniu do kancelarii parafialnej.
11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA
7:00, 8:30, 10:00 (suma parafialna)
11:30 (Msz. święta z udziałem dzieci)
13:00( Msz. Święta z sakramentem Chrztu Świętego)
18:00, 20:00
DNI POWSZEDNIE
7:00, 17:00 (poza okresem wakacyjnym)
18:30 
( w soboty z formularza niedzielnego)

SPOWIEDŹ

Sakrament pojednania sprawowany jest w dni powszednie oraz w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

kancelaria parafialna 

PN-ŚR.: 10.00-12.00/16.00-18.00
PT: 10.00-12.00/17.00-19.00

W CZWARTKI, SOBOTY, ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI KANCELARIA NIECZYNNA

TEL.: (022) 751 10 04, 884 884 325 
(Telefony czynne w godzinach pracy kancelarii)
EMAIL: lomiankiparafia@gmail.com

KONTA PARAFIALNE

Konto PARAFIALNE
95 8009 0007 0000 1791 2001 0001 

Opłaty CMENTARZ
30 8009 0007 0000 1791 2001 0104

Konto CARITAS
03 8009 0007 0000 1791 2001 0105