Ogłoszenia

26 marca 2023 roku
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

2. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Piotra Jarosiewicza, duszpasterza diecezji drohiczyńskiej, który będzie je prowadził i prosimy dla niego o światło Ducha Świętego. W niedzielę nauki będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej a w poniedziałek, wtorek i środę wg planu:

godz. 9.00, 17.00, 18.30 – Msza Święta i nauka dla dorosłych

godz. 20.00 – nauka dla młodzieży / we środę Msza Święta /

Spowiedź każdego dnia podczas Mszy Świętych. Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne i zachęcamy do nieodkładania sakramentu pokuty na Wielki Tydzień.

3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 ulicami naszego miasta do miejsca pierwszego kościoła łomiankowskiego przy ul. Kościelna Droga 110. Wyjdziemy z kościoła w lewo w ul. Warszawską do ul. Ogrodowej i dalej do ul. Kościelna Droga; proszę o zabranie na Drogę Krzyżową świec w blasku których będziemy rozważali Mękę Jezusa. Wszystkich mieszkańców i gości ze względu na  utrudnienia proszę o wyrozumiałość.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w piątek z racji na Drogę Krzyżową ulicami miasta adoracji nie będzie; 

– w sobotę w godz. 10.00 – 12.30 w górnym kościele odbędzie się dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich z możliwością spowiedzi. Obecność obowiązkowa.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 ,w piątek w godzinach 10.00-12.00 i 17.00-19.00;  we czwartek, w sobotę, niedzielę i święta nieczynna. W niej można zamawiać intencje mszalne. Wszystkie rodziny planujące chrzest święty w czasie świąt prosimy o przybycie do kancelarii w nadchodzącym tygodniu Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. 

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm, które można nabywać w kruchcie kościoła, podczas każdej Mszy Świętej.

Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na kwiaty do grobu pańskiego i tam też można złożyć na ten cel ofiarę do puszki. Za każdy dar z serca płynące Bóg zapłać.

7. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

19 marca 2023 roku
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność lub gdy nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. To pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w poniedziałek uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP; tego dnia podczas każdej Mszy Świętej modlić się będziemy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy;

– we środę z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta w intencjach polecanych Świętej Ricie o godz. 18.30;

– w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

– w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia; tego dnia po każdej Mszy Świętej można będzie włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podejmując 9-cio miesięczne zobowiązanie modlitwy za dziecko zagrożone aborcją i ich rodziców codziennie odmawiając w ich intencji dziesiątek różańca i podejmując dowolne wyrzeczenie; z racji na ostatnią sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawianej w intencji wspólnoty Żywego Różańca wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec;

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 ,w piątek w godzinach 10.00-12.00 i 17.00-19.00; we czwartek, w sobotę, niedzielę i święta nieczynna. W niej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje parafialne, które będzie prowadził ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz diecezji drohiczyńskiej. W niedzielę nauki będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej a w poniedziałek, wtorek i środę wg planu:

godz. 9.00, 17.00, 18.30 – Msza Święta i nauka dla dorosłych

godz. 20.00 – nauka dla młodzieży / we środę Msza Święta /. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy Świętych. Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne i zachęcamy do nieodkładania sakramentu pokuty na Wielki Tydzień.

6. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

7. W kruchcie kościoła można już nabywać palmy na niedzielę palmową lub złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do grobu. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na kwiaty do grobu pańskiego.

8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

12 marca 2023 roku
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. „Daj mi pić”. Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, bo potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i sakramencie zaspokoi nasz duchowy głód, abyśmy nie pragnęli niczego innego prócz tego, co prawdziwie Boże.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

3. Składam serdeczne podziękowanie s Bernadecie i Marii oraz wolontariuszom świeckim za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Ufam, że słowo i przykład życia będą pocą dla najmłodszych w podążaniu w życiu codziennym drogą wiary. Dziękuję również Dyrekcjom  i Nauczycielom obu szkół podstawowych za życzliwe podejście i pomoc w czasie trwania rekolekcji.  Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– w poniedziałek przypada Święto Papieski i 10 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową oraz pożegnanie nuncjusza papieskiego, abp Salvatore Pennacchio, który po 6 latach posługi w naszej Ojczyźnie przechodzi do pracy w Watykanie; z tej racji w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna na którą ks. Kardynał serdecznie zaprasza;

– we czwartek konferencja z ks. Pawłem kandydatów do bierzmowania jest odwołana – są natomiast spotkania w grupkach wg planu;

– w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

5. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

6. Kancelaria od tego tygodnia nie będzie czynna we czwartki – pozostałe dni bez zmian czyli: poniedziałek, wtorek, środa od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00 natomiast w piątek od 10.00 do 12.00 i od 17.00 do 19.00; w soboty, niedziele, święta nieczynna. W niej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów.  W miesiącu lipcu w intencji śp. ks. Marka Łukomskiego zostanie odprawiona Msza Święta gregoriańska a kto chciałby włączyć się w tę modlitwę i złożyć ofiarę na ten cel może to uczynić w kancelarii lub w zakrystii.

7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

8. Siostry Niepokalanki zapraszają na dni otwarte do swojego przedszkola. Odbędą się one w sobotę 18 marca w godzinach 10.00-14.00. Przedszkole Sióstr Niepokalanek mieści się w Burakowie, przy ul. Sobieskiego 2.     Działa w Łomiankach od niemal 80 lat. Promuje wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Siostry mają kilka wolnych miejsc w starszych grupach, także w zerówce, więc na dni otwarte zapraszają rodziców i dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

05 marca 2023 roku
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich najbliższych uczniów na górę, aby ukazać im swoją najgłębszą tożsamość. Zanim wezmą udział w dramacie męki i śmierci swego Mistrza, otrzymują łaskę ujrzenia chwały przemienionego Chrystusa. Także my możemy doświadczyć przemieniającej mocy Boga na drodze wielkopostnych wyrzeczeń. Prośmy u progu nowego tygodnia, aby trudy i przeciwności znoszone dla Ewangelii przygotowały na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych/ w tym tygodniu wyjątkowo w dolnym kościele/ , 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15;

3. W nadchodzącym tygodniu dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych nr 1 i 3 przeżywać będą rekolekcje wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się w szkołach i w kościele. Polecamy modlitwie ten czas, by uczestnicy i prowadzący wsparci darami Ducha Świętego jak najowocniej go wykorzystały. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

w poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 1 i szkoły dwujęzycznej;

we wtorek o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 3 i dzieci uczęszczających do szkół poza parafią;

– w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

5. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

6. W miniony piątek odbył się pogrzeb ks.  Marka Łukomskiego, tutejszego rezydenta a ostatni mieszkańca Domu Księży Emerytów. Ciało zostało złożone w grobach kapłańskich na Powązkach. W miesiącu lipcu w jego intencji zostanie odprawiona Msza Święta gregoriańska a kto chciałby włączyć się w tę modlitwę i złożyć ofiarę na ten cel może to uczynić w kancelarii lub w zakrystii.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

8. Dobiegła końca duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii celem umówienia się na termin wizyty dodatkowej.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

10. Siostry Niepokalanki zapraszają na dni otwarte do swojego przedszkola. Odbędą się one w soboty 11 i 18 marca w godzinach 10.00-14.00. Przedszkole Sióstr Niepokalanek mieści się w Burakowie, przy ul. Sobieskiego 2. Działa w Łomiankach od niemal 80 lat. Promuje wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Ma wiele ciekawych zajęć, między innymi oferuje edukację w bliskości z naturą. Placówka ma atrakcyjną lokalizację, bo przedszkole mieści się obok parku Młocińskiego. Posiada dwa place zabaw pełne zieleni. Warto dodać, że przedszkole ma też własną kuchnię. Siostry mają kilka wolnych miejsc w starszych grupach, także w zerówce, więc na dni otwarte zapraszają rodziców i dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każdy wie, że warto inwestować w dobrą edukację małych dzieci. Zachęcamy do poznania przedszkola Sióstr Niepokalanek.

26 lutego 2023 roku
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Razem z Chrystusem jesteśmy zaproszeni do wyjścia na pustynię, by przez udział w wielkopostnych zmaganiach otworzyć drzwi naszego serca na wyzwalającą moc Boga. Krępują nas słabość i grzech, ale Chrystus obecny w słowie i sakramentach utwierdza nasze kroki na drodze wyrzeczeń i chce prowadzić do pełni życia. Prośmy w modlitwie o owocne przeżycie rozpoczętego czasu Wielkiego Postu.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych/ w tym tygodniu wyjątkowo w dolnym kościele/ , 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15;

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– we czwartek przed południem odwiedziny chorych a z racji na 1-szy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza Święta wspólnoty Krwi Chrystusa; po niej wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 18.30;

– w piątek o godz. 10.00 Msza Święta pogrzebowa śp. ks. Marka Łukomskiego; tego dnia z racji na 1-szy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej przed południem podczas każdej Mszy Świętej a po południu od godz. 16.30; zapraszamy również na Drogi Krzyżowe: o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych; w piątek po Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona o godz. 21.00;

– w sobotę Msza Święta o godz. 7.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP;

4. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

5. Dziś o godz. 18.00 w świetlicy parafialnej przy kościele Świętej Małgorzaty w Leoncinie rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

7. W związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odbyła się kwesta do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny. Za każdy dar serca złożony dziś i w minionym czasie na konto fundacji z serca Bóg zapłać.

8. Dobiegła końca duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii celem zapisania się na termin wizyty dodatkowej w sobotę 4 III. W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:

27 II poniedziałek -ul. Truskawkowa, Porzeczkowa, Morelowa, Kocjana, Gwiaździsta, Bukowa, Brzósko, Andersena, Przy Jeziorze

04 III sobota – ul. Arciszewskiego i dodatkowe spotkania kolędowe

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.

19 lutego 2023 roku
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy zatem u progu nowego tygodnia, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia drogą chrześcijańskiej doskonałości.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– we wtorek Msza Święta o godz. 18.30 w intencjach polecanych Świętej Ricie – można je składać w zakrystii lub kancelarii
– we środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czas przygotowania do obchodu Paschy. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00; W środę popielcową obowiązuje post ścisły – nie tylko powstrzymanie się od potraw mięsnych ale ograniczenie ilości posiłków.
Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pomagające rozważać Mękę Pańską odprawiane w górnym kościele:
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.30 dla dorosłych, 17.30 dla dzieci, 19.00 dla młodzieży i dorosłych;
– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15;
– w piątek po Drodze Krzyżowej adoracja Krzyża zakończona kompletą o godz. 21.00;
– w sobotę Msza Święta o godz. 17.00 w intencji wspólnoty Żywego Różańca; po Mszy Świętej wspólny różaniec i wymiana tajemnic różańcowych;

3. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

4. W niedzielę 26 II o godz. 18.00 w świetlicy parafialnej przy kościele Świętej Małgorzaty w Leoncinie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Serdecznie polecamy tę formę przygotowania do ślubu narzeczonym.

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zostawiać palemki i wianki z ubiegłego roku celem przygotowania popiołu na środę popielcową.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

7. Msza Święta pogrzebowa za śp. ks. Marka Łukomskiego będzie odprawiona 3 marca o godz. 10.00 w naszym kościele / poprzedni termin to 2 marca/. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. Dobiega końca duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii. .Prosimy również o kontakt nowe rodziny, które dopiero zamieszkały w naszej parafii lub u których od dłuższego czasu nie było spotkań kolędowych.
W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:
20 II poniedziałek -ul. Armii Krajowej, Ogrodowej, Cebertowicza, Leszczynowej, Jesionowej
21 II wtorek – ul. Koncertowej, Klonowej, Niegodzisza, Żołnierzy Narwiku, Krzyczkowskiego, Lokajskiego, Willowej, Jałowcowej, Cyprysowej, Jarzębinowej, Wiklinowej;
22 II środa – nie ma kolędy
23 II czwartek – ul. Cienistej, Klonowy Park, Wiśniowej;
24 II piątek – ul. Armii Poznań;
25 II sobota – ul. Rolniczej.
Dodatkowy dzień dla wszystkich rodzin, których nie było w dniu wyznaczonej wizyty to sobota 4 marca i prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego odpoczynku feryjnego.

10. Fundacja Rodakom na Kresach prowadzi obecnie zbiórkę rzeczy użytkowych dla Polaków z Dziewieniszek na Litwie.
Potrzebne są:odzież dla dzieci w wieku 5 do 18 lat i dorosłych, pościel, koce, kołdry poduszki, ręczniki, zastawy stołowe, żelazka oraz deski do prasowania, zbiorniki na wodę z kranikiem. Mogą być to rzeczy używane.
Wymienione dary można przynosić do siedziby Fundacji w Kiełpinie przy ul. Cienistej 48C. Planowany transport jest na 23 marzec.

12 lutego 2023 roku
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. U progu kolejnego tygodnia wzbudźmy w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– we wtorek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy;

– w piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą o godz. 21.00;

3. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę, 12 lutego, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Za każdy dar złożony do puszki w kruchcie kościoła z serca płynące Bóg zapłać.

4. W parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zostawiać palemki i wianki z ubiegłego roku celem przygotowania popiołu na środę popielcową.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.

7. W ubiegły wtorek, 7 lutego, odszedł do wieczności ks. Marek Łukomski, tutejszy rezydent a w ostatnich latach pensjonariusz Domu Księży Emerytów w Kiełpinie. Msza Święta pogrzebowa odprawiona będzie 2 marca o godz. 10.00 w naszym kościele. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

8. Trwa duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii. .Prosimy również o kontakt nowe rodziny, które dopiero zamieszkały w naszej parafii lub u których od dłuższego czasu nie było spotkań kolędowych.

W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:

13 II poniedziałek –ul. Spacerowa, Mieszka I, Bolesława Chrobrego

14 II wtorek – ul. Szczęśliwa, Dąbrówki, Fredry, Wiejska, Włościańska

15 II środa – ul. Oleńki, Kasprzaka, Zagłoby

16 II czwartek – ul. Powstańców Warszawy, Powstańców Kampinosu, Pilcha, Weteranów

17 II piątek – ul. Batalionów Chłopskich, Prymasa Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Reja

18 II sobota – ul. Jedności Robotniczej, Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego, Kmicica, Podbipięty, Wjazdowa, Wiązowa, Strumykowa, Podwale.

Dodatkowy dzień dla wszystkich rodzin, których nie było w dniu wyznaczonej wizyty to sobota 4 marca i prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

9. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.Dzieciom i młodzieży życzymy udanego odpoczynku feryjnego.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
05 lutego 2023 roku

1. „Wy jesteście solą ziemi… Wy jesteście światłem świata”. Słowa z dzisiejszej ewangelii to coś więcej niż wymagające wezwanie. Jezus chce pogłębić w nas ufność, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym nasz świat. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały innych do królestwa Bożego.
2. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Również dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa.
4. W nadchodzącym tygodniu:
– we czwartek wspólnoty męskie z naszej parafii zapraszają na Męski Różaniec po Mszy Świętej o 18:30 w dolnym kościele;
– we czwartek w górnym kościele o godz. 19.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w cyklu 1-szyego roku;
– w piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą o godz. 21.00;
– w sobotę przypada XXXI Światowy Dzień Chorego pod hasłem „ Miej o nim staranie”; serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i źle się mających na ciele i duchu na Mszę Świętą odprawioną tego dnia o godz. 10.00 w dolnym kościele połączoną z udzieleniem sakramentu chorych / rodziny osób chorych, przebywających w domach prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła/.
5. W parafii Świętego Marka na Dąbrowie rozpoczął się kurs przedmałżeński dla par planujących ślub w tym roku. Spotkania odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. Natomiast w parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje poradnia dla narzeczonych. Zapisy do poradni pod nr tel. 501472269.
6. Dziś z racji na 1-szą niedzielę miesiąca przed kościołem kwesta do puszki Caritas na rzecz osób objętych pomocą Caritasu. Za każdy dar z serca płynące Bóg zapłać.
7. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia : niech Święta Małgorzata wyprasza potrzebne dary i łaski na nadchodzący czas.
8. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zostawiać palemki i wianki z ubiegłego roku celem przygotowania popiołu na środę popielcową.
9. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach potrzebujących naszej pomocy ale również wspólnej modlitwie polecajmy sprawy żyjących, jubilatów i solenizantów. Dar Komunii Świętej w intencji powołanego do wieczności i żyjącego obok nas jest najpiękniejszym darem od chrześcijanina.
10. Trwa duszpasterska wizyta w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy o życiu rodzinnym i parafialnym, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła / przeznaczone na wymianę okien w kościele/. Jeśli kogoś pominęliśmy bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii lub w kancelarii w celu umówienia dogodnego terminu spotkania jak również prosimy o kontakt nowe rodziny, które dopiero zamieszkały lub u których od dłuższego czasu nie było spotkań kolędowych.
W nadchodzącym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy ulicach:
06 II poniedziałek -ul. Kościelna Droga 1 – 52
07 II wtorek – ul. Kościelna Droga 65 – 165, Kilara, Elsnera, Bacha
08 II środa – ul. Paderewskiego, Szymanowskiego, Wspólna
09 II czwartek – ul. Bogusławskiego, Niemena, Lawendowa, Wieniawskiego, Lutosławskiego, Dąbrowskiego, Kamińskiego
10 II piątek – ul. Rolnicza 1 – 82
11 II sobota – ul. Rolnicza 83 – 156

IV Niedziela Zwykła
29 stycznia 2023

1. Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu nowego tygodnia wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.
2. Dziś zakończenie odbywających się w naszej parafii Muzycznych Warsztatów Śpiewu Liturgicznego. O godz. 13.00 Msza Św. z udziałem chóru warsztatowego oraz krótkim koncertem po Mszy Św.
3. Centrum Pomocy Ukrainie serdecznie dziękuje za otwarte serca i wielki odzew darczyńców na nasz ubiegłotygodniowy apel o przynoszenie wózków i sprzętu ortopedycznego. Zebrany sprzęt (w tym 7 wózków inwalidzkich, 13 kompletów kul, balkoniki, chodziki i laski) wyjechał już do szpitala wojskowego w Ukrainie!
4. W tym tygodniu przeżywamy:
– we wtorek 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
– we czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w tym dniu w górnym kościele, z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tacę oraz z rozprowadzanych w zakrystii gromnic, będą przeznaczone na zakony klauzurowe. W tym dniu przeżywamy również I czwartek miesiąca.
– w tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w tych dniach podczas każdej mszy świętej, a w piątek po południu od godz. 16.30. W piątek w dolnym kościele całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 7.00 w sobotę. Zachęcamy do zapisywania się na konkretną godzinę adoracji, aby zapewnić jej ciągłość.
5.Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. Pragniemy spotykać się z naszymi parafianami na wspólnej modlitwie, rozmowach o wierze i życiu parafialnym pozostawiając Boże błogosławieństwo. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy lub jeśli kogoś pominęliśmy ,jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać.
W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
30 I poniedziałek – ul. Chopina 1-102
31 I wtorek – ul. Chopina 103 – 210, Szpilmana, Moniuszki
1 II środa -ul. Mozarta, Vivaldiego, Szczytowa, Łużycka
2 II czwartek – kolędy nie ma
3 II piątek – kolędy nie ma
4 II sobota -ul. Brzegowa, Gajowa, Azali, 6 Pułku Piechoty, Lisieckiego, Krajobrazowa, Bacewicz;
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców odwiedzanych w sobotę o pomoc, wzorem lat ubiegłych, w dotarciu do poszczególnych rodzin.
6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zostaną poświęcone książeczki i rozdane wszystkim dzieciom.
7. W najbliższą sobotę 4 lutego o godz. 16 zapraszamy do Centrum Kultury na pokaz filmu na temat pomocy humanitarnej, jaką Polonia Belgijska organizowała dla Polaków w stanie wojennym.
Po pokazie będzie możliwość spotkania z autorem filmu, panem Andrzejem Pakulskim, który mieszkając w Belgii, był zaangażowany w organizację pomocy.
Film jest świadectwem o wielkim zrywie solidarności międzynarodowej w latach 80, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny. Wtedy z pomocy korzystaliśmy my, Polacy. Dziś film może być okazją do refleksji i wymiany doświadczeń o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Wielu parafian było i jest w nią nadal zaangażowanych. Każdy z nas jest ogniwem w łańcuchu pokoleń i to, co kiedyś dostaliśmy, teraz oddajemy. Warto o tym pamiętać i warto wybrać się na ten film w sobotę do Centrum Kultury.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

III Niedziela Zwykła
22 stycznia 2023

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nim obietnice – pewne. W nadchodzącym tygodniu wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.
2. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Jest to też 22. Dzień miesiąca poświęcony św. Ricie – patronce spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. O godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Rity z błogosławieństwem relikwiami świętej.
3. W tym tygodniu przeżywamy:
– do środy trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,
– we wtorek 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona Sióstr Salezjanek.
– w środę 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
– we czwartek 26 stycznia wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, jest to jednocześnie XXIII Dzień Islamu w Polsce,
– w piątek 27 stycznia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz. 21.00 zakończona wspólną kompletą,
– w sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
4. Od najbliższego piątku do niedzieli w dolnym kościele będą odbywały się warsztaty muzyczne. Szczegółowe informacje na plakatach.
5. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
6. Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. Pragniemy spotykać się z naszymi parafianami na wspólnej modlitwie, rozmowach o wierze i życiu parafialnym pozostawiając Boże błogosławieństwo. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy lub jeśli kogoś pominęliśmy ,jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej.
W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
23 I poniedziałek – ul. Mokra, Palmowa, Staszica nr nieparzyste oraz segmenty 10 i 22;
24 I wtorek – ul. Staszica segmenty 6 i 18, 8 i 20, 12 i 16, 14;
25 I środa – ul. Warszawska nr nieparzyste 89 – 117b, 125 – 177, 221 – 239A, parzyste 152 – 220;
26 I czwartek – ul. Warszawska nr parzyste 222 – 266, 268- 320C, 324-338C
27 I piątek – ul. Warszawska nr parzyste 342–388B, 392 – 410A, Gościńcowa 1 – 25, 26 – 46;
28 I sobota – ul. Gościńcowa 47-86, 86A-116, 118-161.
7. W okresie wizyty kolędowej spowiedź w dni powszednie odbywa się po mszach świętych.
8. Centrum Pomocy Ukrainie działające przy naszej parafii współorganizuje pomoc dla szpitala z rannymi żołnierzami na Ukrainie. Do 26 stycznia zbieramy wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne oraz balkoniki dla dorosłych. Dary można przynieść do Centrum w środę lub czwartek w godz. 9.00 -12.00 lub do kancelarii parafialnej.
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

II Niedziela Zwykła
15 stycznia 2023 r

1. „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.
2. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Rodzinny Koncert Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału.
3. W tym tygodniu przeżywamy:
– w środę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
– w piątek 20 stycznia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz. 21.00 zakończona wspólną kompletą.
– w przyszłą niedzielę 22 stycznia obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka.
4. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
5. Dyrekcja i nauczyciele katolickiej Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin zapraszają zainteresowanych rodziców na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji uczniów do klas pierwszych i zerówki na kolejny rok szkolny. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 21 stycznia o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Nocznickiego 7 na Bielanach.
6. Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. Pragniemy spotykać się z naszymi parafianami na wspólnej modlitwie, rozmowach o wierze i życiu parafialnym pozostawiając Boże błogosławieństwo. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy lub jeśli kogoś pominęliśmy ,jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej.
W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
16 I poniedziałek – ul. Działkowa, Maciejowicka, Okrężna
17 I wtorek – ul. Wiosenna, Szpitalna, Kosynierów
18 I środa – ul. Agawy, Normatywna, Baonu Zośka
19 I czwartek –ul. Kaktusowa, Kasztanowa, Gospodarcza
20 I piątek – ul. Sierakowska, Konarskiego, Zalotna, Przygodna, Romantyczna
21 I sobota –ul. Podleśna, Krzywa, Orzechowa
7. W okresie wizyty kolędowej spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszach Świętych.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Święto Chrztu Pańskiego
8 stycznia 2023 r.

1. W święto Chrztu Pańskiego patrzymy na Jezusa, który wchodzi do Jordanu, aby zjednoczyć się z nami przez zanurzenie w jego wodach. Słyszymy też głos z nieba: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. Świadomi, że Bóg pragnie otworzyć nas na tajemnicę wewnętrznej przemiany, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie życia dla Niego i prośmy, by pomógł nam korzystać z darów, których udzielił nam na chrzcie świętym.
2. Obchodzone dziś święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Zgodnie z polską tradycją kolędy możemy śpiewać jeszcze do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do 2 lutego.
3. Za nami Uroczystość Objawienia Pańskiego i parafialny Orszak Trzech Króli, który w tym roku odbywał się w kościele. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom za przygotowanie i prowadzenie tego rodzinnego wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w jego przebieg wcielając się w poszczególne role, przebierając w jasełkowe stroje i śpiewając kolędy.
4. W tym tygodniu zapraszamy:
– rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie w kościele:
-w poniedziałek 9 stycznia o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 i z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej;
-we wtorek o godz. 19.30 dla rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 i rodziców dzieci z innych szkół.
– we czwartek 12 stycznia o godz. 19.30 w górnym kościele odbędzie się comiesięczna katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
– w piątek wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz. 21.00 zakończona wspólną kompletą.
5. Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku odwiedzamy domy i mieszkania naszych parafian z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe lub te które pominęliśmy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
9 I poniedziałek- ul. Przeskok, Kusocińskiego, Bołtucia, Pawłowska
10 I wtorek – ul. Cicha, Pobożnego, Jeziorna, Wyjątkowa
11 I środa – ul. Racławicka, Kiepury, Zielonej Łąki
12 I czwartek – ul. Jaśminowa, Wiślana nr 59 / blok/, Spokojna
13 I piątek – ul. Wiślana pozostałe domy
14 I sobota – ul. Fabryczna
6. Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału u naszego organisty wszystkie dzieci, młodzież, osoby indywidualne, grupy rodzinne oraz zespoły parafialne, które są chętne wziąć udział w koncercie.
7. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
1 stycznia 2023 r

1.W pierwszy dzień Nowego Roku 2023 uroczyście obchodzimy święto Bożej Rodzicielki Maryi i Dzień Pokoju. Przez ręce najlepszej z Matek zawierzamy to, co nas czeka w Nowym Roku. Jej postawa zawierzenia umacnia nas, że i my, jeśli rozważać będziemy to, co mówi do nas Bóg, nie zagubimy się lecz chwalebnie wypełnimy naszą codzienność czynami: dobrem, miłością i pokojem.
2.Wspólnoty męskie zapraszają na MĘSKI RÓŻANIEC w środę 4.01 po Mszy Św. o godz. 18:30.
3.W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło a następnie oznaczamy drzwi naszych domów na znak przyjęcia Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem do naszego życia. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci na Mszę Świętą o godz. 11.30 by dołączyć do Orszaku Trzech Króli i złożyć pokłon Maleńkiemu Królowi Wszechświata. Zapraszamy, by w ten dzień przygotować tradycyjne stroje jasełkowe i włączyć się do wspólnego, rodzinnego kolędowania po Mszy Świętej.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek i sobotę spowiedź podczas każdej mszy świętej.
5.Wspólnoty Żywego Różańca w nowym roku, jak to było zapowiadane, swój dzień wymiany tajemnic będą miały w ostatnią sobotę miesiąca. W styczniu odmawiają dotychczasową tajemnicę.
6.W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 21.00 do mszy św. o godz. 7.00 w sobotę. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę adoracji aby zapewnić jej ciągłość.
7.Trwa duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku odwiedzamy domy i mieszkania naszych parafian już w tradycyjnej formie, z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, w soboty od godz. 10.00. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii / montaż okien w kościele górnym i dolnym oraz w salach / składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty jest dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W najbliższym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
– poniedziałek – ul. Baczyńskiego blok 2, 2A,6,8A ,/ 2A,4C, / 4, 6A, / 5, 10
– wtorek – ul. Baczyńskiego blok 12, / 8, 13, / 14 / 15
– środa – ul. Baczyńskiego blok 16, / 18, / 22, 24
– czwartek – ul. Baczyńskiego blok 26, 20 / 28 / ul. Malarska
– piątek – Objawienie Pańskie – nie ma kolędy
– sobota – ul. Ferrytowa, Poprzeczna, / Szkolna,/ Osiedlowa.
8. W przyszłą niedzielę 8 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
9. Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału u naszego organisty wszystkie dzieci, młodzież, osoby indywidualne, grupy rodzinne oraz zespoły parafialne, które są chętne wziąć udział w koncercie.
10. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
11. Wszystkim naszym parafianom i gościom z okazji rozpoczęcia nowego roku kalendarzowego, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy. Niech pokój płynący od Jezusa Chrystusa napełnia Wasze serca i rodziny i pomaga żyć w miłości każdego dnia, a mądrość płynąca ze Słowa Bożego przynosi odpowiedzi na wszelkie wyzwania jakich dostarcza codzienność.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25 grudnia 2022r.

1. „Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem”. Ta wstrząsająca prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić, dociera do nas szczególnie wyraźnie w uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się na nowo narodzić w naszym życiu.
2. Obchodząc uroczystość Narodzenia Pańskiego składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia: dziękuję panu Krzysztofowi z Rodziną, pani Agnieszce Skarbek z Rodziną za przystrojenie naszej świątyni, panom Ireneuszowi i Mariuszowi za pomoc w ustawieniu choinek i żłóbka, wszystkim, którzy stojąc przy żłóbku adorowali Dzieciątko, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i panu organiście za oprawę muzyczną . Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznych Rorat za wytrwałość, siostrze Bernardecie wraz ze scholką za animację śpiewu i ks. Mateuszowi za prowadzenie drogą dziadka Joachima do żłóbka. Wszystkim za obecność, modlitwę, świadectwo Bóg zapłać.
3. Jutro, w poniedziałek 26 grudnia – drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie Oktawy Narodzenia Pańskiego serdecznie zapraszamy do adoracji Dzieciątka Jezus w Żłóbku i dziękczynienia Bogu za dar wcielenia.
4. Dzisiaj oraz w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 sprawowana jest w dolnym kościele dodatkowa Msza święta dla osób starszych i chorych.
5 Od wtorku 27 grudnia powracamy do zwykłego porządku Mszy świętych w dni powszednie, czyli o godz. 7.00, 17.00, 18.30.
6. W tym tygodniu w liturgii kościoła trwamy w Oktawie Narodzenia Pańskiego i obchodzimy:
– we wtorek 27 grudnia święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty;
– we środę 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, Męczenników;
– w piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;
We wszystkie te dni Msze Święte według porządku dnia powszedniego.
7. W sobotę 31 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 18.30. O godz. 17.00 uroczysta Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego, a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok.
8. W następną niedzielę 1 stycznia 2023 roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Będzie to ostatni dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego.
9. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
10. Transport darów w ramach świątecznej akcji Mikołaj dotarł przed Świętami do polskich dzieci w Dziewieniszkach i Turgieli na Litwie. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wzięli udział w tej pięknej akcji – serdecznie dziękujemy.
11. Od wtorku 27 grudnia rozpoczyna się duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku pragniemy odwiedzić domy i mieszkania naszych parafian już w tradycyjnej formie, z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 16.30. Zwracamy się z uprzejmą prośbą by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty będzie dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W przyszłym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
27 XII wtorek – ul. Kolejowa, Boczna, Warszawska strona nieparzysta 25-81H i parzysta 84-144;
28 XII środa – ul. Brukowa, Strumykowa, Łąkowa, Bruhla, Prochowni, Polna, Dębowa;
29 XII czwartek – Lwowska, Leśna, Lalkowa, 1 Maja, 3 Maja, 9 Maja;
30 XII piątek – ul. Majowa, Krótka, 22 Września;
12. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego wszystkim naszym parafianom i gościom, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy. Niech Pan Jezus, który przyszedł na ten świat aby wyzwolić nas od zła, zamieszka na nowo w Waszych sercach, rodzinach i w całym Waszym życiu napełniając je pokojem i miłością. Świadomość tego, że Bóg jest między nami, niech prowadzi nas do radości, którą będziemy się dzielić ze wszystkimi osobami spotykanymi w tym świątecznym czasie.

IV Niedziela Adwentu
18 grudnia 2022r.

1. „Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel”. Obietnica, o której mówi prorok Izajasz, została zrealizowana – Bóg rzeczywiście zamieszkał między nami, a my po raz kolejny zbliżamy się do świętowania tej tajemnicy. Wzbudźmy w sobie szczere pragnienie spotkania z Chrystusem, aby Jego łaska i pokój przemieniały nasze życie.
2. Zbliża się do końca okres Adwentu – pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze św. roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Nie ma w dni powszednie Mszy św. o godz. 7.00.
3. Zachęcamy do skorzystania przed Świętami z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej. Szczególnie zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18.30. W Wigilię Narodzenia Pańskiego spowiedzi nie ma.
4. W kruchcie kościoła, w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii parafialnej, możemy zaopatrzyć się w opłatki i sianko na stół wigilijny, a także w świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech na naszych stołach ta świeca płonie nie tylko w czasie wigilii ale podczas każdego posiłku świątecznego, jako znak obecności Pana. Za każdą ofiarę poprzez którą wspomożemy dzieci z uboższych Rodzin i młodzież udającą się na Światowe Dni Młodzieży
– składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Najbliższy czwartek to 22. dzień miesiąca poświęcony św. Ricie, patronce w sprawach trudnych i po ludzku beznadziejnych. O godz. 17.00 tego dnia Msza św. zbiorowa ku czci św. Rity z błogosławieństwem relikwiami świętej. Zachęcamy do składania intencji na tę Mszę świętą.
6. W piątek 23 grudnia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godziny 21.00 zakończona wspólną kompletą.
7. W najbliższym tygodniu zapraszamy do kancelarii parafialnej wszystkich, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w czasie nadchodzących Świąt.
8. W sobotę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jest to dzień postu. O godz. 6.30 ostatnie roraty. Po południu nie będzie Mszy świętych. Wieczorem zasiądziemy do stołów w naszych rodzinach aby łamać się opłatkiem, składać sobie życzenia, spożywać wieczerzę wigilijną i śpiewać kolędy. Nie zapomnijmy rozpocząć wieczerzy wigilijnej wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Pamiętajmy o osobach samotnych i chorych. Uroczysta Msza św. Narodzenia Pańskiego w nocy – Pasterka – w tym roku w dwóch terminach:
– o godz. 22.00 Pasterka dla rodzin z dziećmi i dla tych, którym trudno będzie przyjść o północy,
– o godz. 24.00 Pasterka z udziałem chóru parafialnego. Przed Pasterką o godz. 23.30 zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie.
Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Będziemy radować się z przyjścia na świat Zbawiciela, obchodząc pamiątkę Jego narodzin. W tym dniu porządek Mszy świętych według porządku niedzielnego, z tym, że nie ma Mszy świętej o godz. 7.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele gospodarcze naszej parafii.
10. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie Oktawy Narodzenia Pańskiego serdecznie zapraszamy do adoracji Dzieciątka Jezus w Żłóbku i dziękczynienia Bogu za dar wcielenia.
11. W pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 będzie sprawowana w dolnym kościele dodatkowa Msza święta dla osób starszych i chorych, którym trudno jest wejść po schodach do górnego kościoła.
12. Od wtorku 27 grudnia rozpoczyna się duszpasterska wizyta – kolęda. W tym roku pragniemy odwiedzić domy i mieszkania naszych parafian już w tradycyjnej formie, z modlitwą, życzeniami i Bożym błogosławieństwem. Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 16.30. Zwracamy się z uprzejmą prośbą by w dniu wizyty zabezpieczyć czworonogi, sprawdzić widoczność numeru domu i działanie dzwonka – miłym zwyczajem jest uchylona furtka na znak oczekiwania. Rodziny nowe, u których nie było jeszcze kolędy, jeśli mają życzenie, prosimy o kontakt w zakrystii. Za wszystkie dobrowolne ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegółowy plan wizyty będzie dostępny w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej. W przyszłym tygodniu pragniemy spotkać się z rodzinami zamieszkałymi przy następujących ulicach:
27 XII wtorek – ul. Kolejowa, Boczna, Warszawska strona nieparzysta 25-81H i parzysta 84-144;
28 XII środa – ul. Brukowa, Strumykowa, Łąkowa, Bruhla, Prochowni, Polna, Dębowa;
29 XII czwartek – Lwowska, Leśna, Lalkowa, 1 Maja, 3 Maja, 9 Maja;
30 XII piątek – ul. Majowa, Krótka, 22 Września;
13. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy świętych na rok 2023.
14. Transport darów w ramach świątecznej akcji Mikołaj dotarł już do polskich dzieci w Dziewieniszkach i Turgieli na Litwie. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wzięli udział w tej pięknej akcji – serdecznie dziękujęmy.
15. Dziś o godz. 19.00 w kościele w Dziekanowie Leśnym z koncertem Magnifikat wystąpią artyści z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina wraz z naszymi lokalnymi chórami. Serdecznie zapraszamy.
16. Burmistrz Łomianek zaprasza na Wigilię na Placu przed Urzędem Miejskim w Łomiankach w poniedziałek 19 grudnia o godz. 17.30.
17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

III Niedziela Adwentu
11 grudnia 2022r.

1.  „Oto wasz Bóg… On sam przychodzi, aby was zbawić”. Słowa proroka Izajasza przynoszą pociechę w czasie przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości, ale potrzebujemy też zbawienia. Dlatego dzisiaj, w niedzielę Gaudete, prosimy Boga, aby pomógł nam przygotować nasze serca na spotkanie z Nim samym w trakcie każdej Eucharystii i w czasie zbliżających się świąt.
2. Trwamy w okresie Adwentu – pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze św. roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Nie ma w dni powszednie Mszy św. o godz. 7.00.
3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej. Aby uniknąć dużych kolejek, nie odkładajmy przedświątecznej spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.
4. W kruchcie kościoła, w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii parafialnej, możemy zaopatrzyć się w opłatki i sianko na stół wigilijny, a także w świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech na naszych stołach ta świeca płonie nie tylko w czasie wigilii, ale podczas każdego posiłku świątecznego jako znak obecności Pana. Za każdą ofiarę, poprzez którą wspomożemy dzieci z uboższych Rodzin i młodzież udającą się na Światowe Dni Młodzieży
– składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Oddział Łomianki rozprowadza dzisiaj przed kościołem własnoręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe. Zebrany dochód zostanie przeznaczony na zakup pomocy katechetycznych i dydaktycznych dla osób niepełnosprawnych z naszego Oddziału – uczestników prowadzonych zajęć.
6. Również w dzisiejszą niedzielę Społeczny Komitet wsparcia szpitala w Dziekanowie Leśnym, po Mszach Świętych o godz. 10.00, 11.30 oraz 13.00, kwestuje na rzecz wsparcia zakupu nowej karetki, służącej najmłodszym pacjentom tego szpitala.
7. Zbliża się termin wyjazdu transportu z darami, w ramach akcji Mikołaj, dla polskich dzieci ze szkół w Dziewieniszkach i Turgieli na Litwie. Osoby, które wzięły udział w akcji prosimy o dostarczenie do jutra paczek od św. Mikołaja dla dzieci, według pobranych listów.
8. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
we wtorek 13 grudnia – św. Łucję dziewicę i męczennicę,
w środę 14 grudnia – św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.
9. W piątek 16 grudnia wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godziny 21.00 zakończona wspólną kompletą.
10. Są dostępne wolne intencje Mszy Świętych na grudzień tego roku. Zachęcamy do otoczenia modlitwą naszych bliskich: czy to osoby żyjące, czy też zmarłych, których zabraknie w tym roku przy wigilijnym stole. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii, a w tygodniu do kancelarii parafialnej.
11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

26.03.2023 – V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje

7.00

Za + Martę Maciejewską / greg

8.30

Za + Irenę KĘDZIERSKĄ i Teodora i Jana GOŁĄB w rocznicę imienin

8.30

Za + Jadwigę PRZYBOROWSKĄ w 1 r.śm

10.00

Za + Marię w 29r.śm i Franciszka KUCHARSKICH; Józefę w 35 r.śm, Franciszka i Tadeusza SMYK i zm z rodz

10.00

Za + Genowefę i Jerzego URBAŃSKICH i Cr Urbańskich i Szurnickich

11.30

Za + Bogdana BRATKOWSKIEGO w 15 r.śm

13.00

Msza Św. zbiorowa za wstawiennictwem Św. Małgorzaty D.M.

 1. O zakończenie wojny i pokój na Ukrainie
 2. Za darczyńców i wolontariuszy wspierających Centrum Pomocy Ukrainie działające w naszej parafii
 3. Za wst. Św. Małgorzaty i Św. Rity o cud uzdrowienia dla X. Jacka
 4. W int. męża o zdrowie, pomoc i prowadzenie w życiu zawodowym oraz Bożą opiekę dla synów
 5. O opatrzność Bożą, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski w roku maturalnym dla Maksymiliana i Doroty
 6. O Boże Błogosławieństwo dla Marty i zatrzymanie choroby
 7. O zdrowie dla Magdaleny i jej rodziny
 8. O wypełnienie woli Bożej w życiu Dariusza Gonta i Boże umocnienie dla jego rodziny
 9. Dziękczynna w int. Karola w dniu 12 urodzin i Krzysztofa w dniu 10 urodzin z prośbą o Boże błog i opiekę Matki Bożej
 10. O Boże błog i dary Ducha Św z okazji urodzin dla Jana i Mariusza
 11. O Zdrowie i opiekę Bożą dla Henryki
 12. W int. Karola prosząc o udaną operację i potrzebne łaski dla niego i rodziców
 13. Za + Andrzeja BRYKA w 3 r.śm
 14. Za + Ryszarda w 5 r.śm, Weronikę, Władysława, Tadeusza KLUBÓW, Władysławę, Feliksa ŚWIĄTKÓW, Romana SZELONGA, Stanisława MORACKIEGO, Kazimierza BUDZYŃSKIEGO
 15. Za + Kazimierza GRZELEWSKIEGO w 23 r.śm i zm z rodz CIBOROWSKICH i GRZELEWSKICH
 16. Za + Stanisława TRZEŚNIEWSKIEGO w 1 r.śm
 17. Miesiąc po pogrzebie: za + Andrzeja JAKUBOWSKIEGO, Marcina BALCERZAKA, Jana MALAROWSKIEGO
 18.  

18.00

Za + Mariannę Starostę / greg

20.00

Za + Edwarda Starostę / greg

27.03.2023 – Poniedziałek- Rekolekcje

7.00

Za + Mariannę STAROSTĘ / greg

7.00

Za + Edwarda STAROSTĘ /greg

9.00

Za + Józefa PIOTROWSKIEGO, Jana I Stanisławę KOWALCZYKÓW17.00

O Boże Błog dla Karoliny i Adama w 7 r.ślubu z prośbą o dalsze łaski i Boże prowadzenie

17.00

Za + Zygmunta KOSTRZEWĘ

i Halinę KRUPIŃSKĄ

18.30

Za Krystynę SIEDLANOWSKĄ

18.30

Za + Martę MACIEJEWSKĄ / greg

20.00

Nauka rekolekcyjna (bez mszy św)

28.03.2023 – Wtorek- Rekolekcje


7.00

Za + Mariannę STAROSTĘ / greg

7.00

Za + Edwarda STAROSTĘ /greg

9.00

O dar zdrowia, błog Boże i opiekę MB dla Bernarda BARTKOWSKIEGO17.00

Za + Adama KOLB w rocznicę urodzin

17.00

Za + Alicję SZEPEL

18.30

Za + Stanisława ROMANIKA w rocznicę urodzin

18.30

Za + Martę MACIEJEWSKĄ / greg

20.00

Nauka rekolekcyjna (bez mszy św)

29.03.2023 – Środa- Rekolekcje

7.00

Za + Mariannę STAROSTĘ /greg

7.00

Za + Edwarda STAROSTĘ /greg

9.00

Za parafian

11.00

POGRZEB + Aniela GŁUSK k.górny/ cm.kom

17.00

Msza wspólna do MBNP

17.00

Za Ks Dominika Chmielewskiego w int Bogu wiadomej18.30

Za Jacka CHEŁMIŃSKIEGO i cr Chełmińskich i Kruszewskich

18.30

Za + Martę MACIEJEWSKĄ / greg

20.00

wolna

30.03.2023- Czwartek


7.00

Za + Annę KALISZUK

7.00

Za + Martę MACIEJEWSKĄ/ greg

17.00

W int. kościoła Św. i kapłanów szczególnie posługujących w naszej parafii

17.00

Za + Henryka DOMAŃSKIEGO w 32 r.śm oraz jego rodziców i syna18.30

Za + Mariannę STAROSTĘ /greg 30

18.30

Za + Edwarda STAROSTĘ /greg 30

31.03.2023 Piątek

7.00

Za + Stefana KALUSZUKA

7.00

Za + Jana MIŚKIEWICZA9.00

Msza św. wspólna za zmarłych

Za + Henryka Staniszewskiego, Danielę Turek, Elżbietę Mazgaj, Anielę Głusk

Za + Franciszka Artura BLANDA w 2 r.śm

Za + Daniela Kozłowskiego i Bronisława Paczkowskiego w rocz śm17.00

Za + Natalię POSTEK w 23 r.śm,

Antoniego POSTKA, Mariannę PIOTROWSKĄ

17.00

Za + Stanisławę i Bogusława SMUGA18.30

Za + Martę MACIEJEWSKĄ/ greg 30

01.04.2023 – I Sobota


7.00

W int. wynagradzającej Matce Bożej

7.00

Za +Tomasza i Henrykę PACZEWSKICH

10.00-13.00

dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania / kościół górny


17.00

Dziękczynna z okazji 57r.urodzin Anny z prośbą o Boże błog i siły na dalsze lata

17.00

Za + Stanisława ROMANIUKA/greg 118.30

Za + Jarosława BULKOWSKIEGO/ greg 1

18.30

Za + Marcina BACERZAKA

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA
7:00, 8:30, 10:00 (suma parafialna)
11:30 (Msz. święta z udziałem dzieci)
13:00( Msz. Święta z sakramentem Chrztu Świętego)
18:00, 20:00
DNI POWSZEDNIE
7:00, 17:00 (poza okresem wakacyjnym)
18:30 
( w soboty z formularza niedzielnego)

SPOWIEDŹ

Sakrament pojednania sprawowany jest w dni powszednie oraz w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

kancelaria parafialna 

PN-CZW.: 10.00-12.00/16.00-18.00
PT: 10.00-12.00/17.00-19.00

W SOBOTY, ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI KANCELARIA NIECZYNNA

TEL.: (022) 751 10 04, 884 884 325 
(Telefony czynne w godzinach pracy kancelarii)
EMAIL: lomiankiparafia@gmail.com

KONTA PARAFIALNE

Konto PARAFIALNE
95 8009 0007 0000 1791 2001 0001 

Opłaty CMENTARZ
30 8009 0007 0000 1791 2001 0104

Konto CARITAS
03 8009 0007 0000 1791 2001 0105