Wielkopostne Dni Skupienia

Od 16 do 18 lutego w domu Sióstr Salezjanek w Łomiankach odbyły się Wielkopostne Dni Skupienia dla młodzieży od trzynastego roku życia. Ich koordynacją zajęła się s. Agata Trzaska, we współpracy z innymi siostrami, księdzem Pawłem i młodymi. Nosiły one temat „Czy moje życie ma sens? – On nadaje życiu sens”. Wzięli w nich udział młodzi z Łomianek i z Warszawy.
Młodzież miała okazję do modlitwy, refleksji i integracji. W piątek szczególnym momentem była adoracja krzyża w parafii pw. Św. Małgorzaty w Łomiankach, a w sobotę konferencja księdza Rafała Główczyńskiego SDS (salwatorianina), znanego w mediach jako Ksiądz z Osiedla, oraz warsztaty teatralne poprowadzone przez pana Roberta Nowickiego. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w pracę w grupach oraz jej przedstawienie. Następnie wszyscy udali się na obiad, po którym czekała niespodzianka w postaci fotobudki, gdzie można było nie tylko zrobić zdjęcia, ale też bardzo się zintegrować. Później, dla równowagi, młodzi z wychowawcami poszli na halę sportową, gdzie odbył się m.in. mecz siatkówki. Dzień został zwieńczony konferencją o Wielkim Poście, wygłoszoną przez księdza Pawła Konarskiego, oraz adoracją Najświętszego Sakramentu i słówkiem s. Kingi Adamiak.
Spotkanie zakończyło się w niedzielę wspólnym podsumowaniem i Eucharystią.
Zobacz również

Boże Ciało

„Nie zostawię Was sierotami, ale będę z Wami aż do skończenia świata”. Boże Ciało A.D. 2023 w parafii św. Małgorzaty w Łomiankach

Read More »