Biblijni przyjaciele

Rekolekcje Domowego Kościoła dla małżeństw z podrejonu Kampinos
W dniach 5-7 kwietnia w Ośrodku rekolekcyjnym w Laskach odbyły się rekolekcje dla małżeństw, zorganizowane i prowadzone przez naszych parafian – Edytę i Krzysztofa Skrockich.
Pod opieką duchową ks. Filipa Augustyniaka, który z wielką pasją do Pisma Świętego przedstawiał biblijne pary, 52 małżonków zanurzyło się w głęboką refleksję nad opisanymi w Biblii historiami miłości, fascynacji, oddania, cierpienia…
Program rekolekcji był niezwykle bogaty i różnorodny. Był czas na modlitwę, konferencje i spotkania w grupach. Była także okazja by zwiedzić Muzeum Pamięci Błogosławionej Matki Róży Czackiej, założycielki dzieła dla niewidomych w Laskach – to doświadczenie było dla wszystkich poruszające i inspirujące. Gry terenowe i zabawy dla dzieci pozwoliły na radosne spędzenie czasu całym rodzinom. Chwile relaksu przy kawie, czas na integrację i spacery oraz możliwość zwiedzania słynnego cmentarza umożliwiły głębsze poznanie historii miejsca i siebie nawzajem.
W spotkaniu rekolekcyjnym uczestniczyło ponad 80 osób, w tym 70 z samych Łomianek. Był to już trzeci wyjazd rekolekcyjno-integracyjny Domowego Kościoła zorganizowany przez Edytę i Krzysztofa.
Dwa lata temu do Popowa przyjechało ponad 50 osób, opiekunem duchowym był ks. Paweł Konarski a myślą przewodnią rekolekcji było: „Nie lękajcie się, Bóg jest miłością!”. Rok temu do Kań Helenowskich przyjechało prawie 70 osób, a temat – „Bóg mówi do mnie codziennie” – przybliżał uczestnikom ks. Filip Augustyniak.
Każde z tych spotkań wniosło w życie uczestników wiele dobrego, a właśnie zakończone rekolekcje w Laskach z pewnością także zostaną na długo w pamięci i sercach, do czego przyczyniło się również tak wyjątkowe miejsce, jakim jest drewniana Kaplica Matki Boskiej Anielskiej przy sarkofagu Błogosławionej Róży Czackiej. Obecność nowych małżeństw, które po raz pierwszy zdecydowały się dołączyć do wspólnoty była dla wszystkich ubogaceniem i źródłem radości.
Uczestnicy rekolekcji w Laskach wyrażają wdzięczność Edycie i Krzysztofowi, księdzu Filipowi, a także animatorom, diakonii wychowawczej i wszystkim osobom zaangażowanym w różne punkty programu. Dzięki Wam te rekolekcje były tak bardzo udane.
Podziękowania kierują też ku Siostrom Franciszkankom za gościnę i uśmiech, który towarzyszył od śniadania, aż po wieczorna adorację.
Po tak wyjątkowym weekendzie małżonkowie wrócili do domów z sercami pełnymi wdzięczności i głowami pełnymi inspiracji, już teraz z niecierpliwością oczekując na kolejne spotkanie.
Zobacz również

Boże Ciało

„Nie zostawię Was sierotami, ale będę z Wami aż do skończenia świata”. Boże Ciało A.D. 2023 w parafii św. Małgorzaty w Łomiankach

Read More »